Heri Haber

İskilipgücü İstanbul’da Gönülleri Fethetti

İskilipgücü Eğitim Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü 6.sını organize ettiği Ankara buluşmasından sonra ilk defa İstanbul ‘a yelken açtı ve yaklaşık 350 İskilip ‘li ile bir araya geldi.

İskilipgücü İstanbul’da Gönülleri Fethetti
15 Mayıs 2018 - 18:58 'de eklendi.

İskilipgücü Eğitim Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü 6.sını organize ettiği Ankara buluşmasından sonra ilk defa İstanbul ‘a yelken açtı ve yaklaşık 350 İskilip ‘li ile bir araya geldi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı Üsküdar Belediye Nikah Sarayında Üsküdar Belediye Başkanı  Hilmi Türkmen  katıldığı gecede uzun zaman sonra bir araya gelen İskilipliler geceden çok mutlu ayrıldılar. 3 kazan İskilip Dolması ikramlı gecede Hayat Teknoloji sahipleri Sayın Hasan Sarı ve Atilla Çalkut  Mamur Ajans sahibi HakanHamdi Manici Avukat ve İşadamı  Murat Akdeniz İşadamı  Mustafa Sinan Dolma kazanlarının sponsorluğunu yaptılar.

Üsküdar Belediyesi Meclis üyesi  Saadeddin Karaca ‘da gecenin yapıldığı nezih mekanın tahsisini sağladı.

Saat 19.30 da başlayan gecede açılış konuşması Kulüp başkanı Nihat Armutcu tarafından yapıldı.

 

Armutcu, “İstanbul´daki İskilipliler ile buluşmanın heyecanı ve mutluluğunu taşıdıklarını söyleyen Nihat Armutcu maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve geceye katılan herkese şükranlarımızı sunuyoruz “dedi.

İskilipgücü’nün faaliyetlerini içeren bir sunum yapan Başkan Armutcu hedeflerini ve yapmak istediklerini hemşehrilerine anlattı.


Geceye onur Konuğu olarak katılan Üsküdar Beld Başkanı Hilmi Türkmen selamlama konuşmasında İstanbul da yaşayan İskiliplilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İskilipgücü ‘nün faaliyetlerinden çok etkilendiğini belirten Başkan Türkmen bundan sonra kulübe her türlü destek olacağı sözünü verdi.

Kulübün 5 yıldır ana sponsoru olan Hayat Teknoloji sahipleri Hasan Sarı ve Atilla Çalkut a kulüp tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

Üsküdar Belediyesi Meclis üyesi Saadeddin Karaca da gecede kulüp yararına satışı yapılan İskilip kabartma tablosunu 1000. tl bedelle satın alarak Belediye başkanı Hilmi Türkmen’ e hediye etti. Hayatında ilk defa İskilip Dolması yiyen Belediye Başkanı ve yanındaki protokol üyeleri dolmamıza tam not verdiler.
Daha sonra gecenin ana sponsorları ; Murat Akdeniz Hakan Hamdi Manici-Mustafa Sinan – Saadeddin Karaca ve Nihat Köse’ye plaketler verildi.

Geceye 10 ar kişilik masa davetiyesi alarak destek olanlara teşekkür sertifikası verildi.

Dolmacı İsmail Büyükcebeci’nın yaptığı dolma büyük beğeni topladı. Çıtır Kuruyemiş de stand kurarak ilgi topladı.
Eski ve yeni İskilip resimlerini içeren slayt gösterisi büyük ilgi topladı. Lenger sıyırma adeti buradada devam etti ve bahşişlerin kulüp yararına kalması ayrıca ilgi gösterilmesini sağladı.

Kulüp yararına kurulan standda kulüp atkıları İskiliple ilgili çeşitli kitap ve dökümanlar tablo ve görsel materyaller yer aldı.
Gecenin sonunda yaklaşık 20.000 tl kulüp gelir elde etti.

Gecede servisi kulüp genç takım oyuncuları yaparken gençler gündüz hem feribotla boğaz turu yaptı hemde FB Kongre üyesi hemşehrimiz Ali Atcı ‘nın girişimleri ile Samandıra Fenerbahçe tesislerinde takı takım antrenmanını seyrederek unutulmaz anlar yaşadılar.

Geceden ayrılan herkes kulüp yetkililerine teşekkür ederken organizasyonun geleneksellemesini istediler. Gece geç saatlere kadar İskilip sohbeti yapılan geceden ayrılan herkesin İskilip özlemi bir nebze olsun dinmiş oldu.

Gecenin sonunda Kulüp başkanı Nihat Armutcu geceyi görüntülemek için İskilipten gelen www.iskilipliyiz.com imtiyaz sahibi Sayın Mehmet Kaba’ya teşekkür etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Özel Öğrenciler Sporla Sevindi

Çorum’da Su Komisyonu Toplandı

Çorum’da Türkiye Şampiyonası Başladı

Kapat