escort bayan

Heri Haber Çorum

Bu Yüzyılda Bu Ayıp Yeter

İskilip Kurusaray Köyü Ortanca mahallesindeki su sıkıntısı köyde yaşayan vatandaşları zor duruma düşürdü. su sorunu nedense bir türlü çözülemiyor.

Bu Yüzyılda Bu Ayıp Yeter
56 views
30 Aralık 2016 - 21:45

İskilip Kurusaray Köyü Ortanca mahallesindeki su sıkıntısı köyde yaşayan vatandaşları zor duruma düşürdü. su sorunu nedense bir türlü çözülemiyor.

İlçeye 35 km uzaklıkta bulunan köyün ne yolu ne suyu nede alt yapısı var. En temel hayati ihtiyaç olan su için yürüyerek ya sırtlarında ya da yük hayvanları ile evlerine su taşıyor. Bir damla su için yüzlerce yol yürümek zorunda kalan köy sakinleri için yaşam adeta çileye dönüşürken, köylülerin yetkililere yapmış olduğu yüzlerce başvuru ise, hep sonuçsuz kaldı.

Kurusaray Köyü Ortanca köyü sakinleri eşek sırtında bidonlar ile su almaya gelen kadınlardan Naşide Elmacı, günde en az 10 kere ya eşeklerle ya da sırtlarında bidonlarla su almaya geldiklerini belirtirken, Muhtara bu sorun kac yıldır söylenmekte kendisine rica edılmekte gerekli olan herseyi yapacagımzı da süyluyoruz kendısinın de yardmyla koye suyun gelmesını ıstıyoruz.Fakat bize hicbir yol göstermiyor şunları yapabiliriz diye birseyler söylemiyor.kendisine cok defa bu sorun bildirildi kaymakamlığa gidildi fakat hiç bir gelişme yok.

Küylünün istedıgi temel ihtiyacı olan Su baska bir amacı yok. 21. Yüzyılda susuz kalmak hayvanlarla aynı suyu kulanmak oldukca utanc verıcı. Bir cenazemiz oldugunda cemaat abdest alacak su bulamıyor misafire karsı cok büyük ayıp kimsenin su dışında altyapı (kanalızasyon) dısında bekledigı birsey yok.Bu sorunlar yüzünden köy sakinleri köyü terk ettiğini söyledi

Seçimler için köylerini ziyaret eden politikacıları “yalancılık” ve “duyarsızlık” ile suçlayan köy sakinleri, “Biz Türkiyeli değiliz. Eğer biz Türkiyeli olsaydık bu halde olmazdık. Hani Başbakan diyor ya ‘köyler susuz kalmayacak’ diye ama bakın biz susuzuz. Başkalarının çocukları oyun oynayıp okula giderken, bizim çocuklarımız su çekiyor” diyerek, çocukları için dahi olsa su sıkıntısının giderilmesini istedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016