escort bayan

Heri Haber Çorum

Başkan Çalışmalarını Anlattı

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalar hakkında basın açıklaması yaptı.

Başkan Çalışmalarını Anlattı
67 views
31 Aralık 2019 - 15:42

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalar hakkında basın açıklaması yaptı.

BELEDİYE BÜNYESİNE 5 ADET YENİ ARAÇ KAZANDIRDIK

Yaptığı açıklamada şu açıklamalara yer verdi ; ” Değerli hemşerilerim; “2019 yılını geride bırakmış bulunmaktayız. 1 Nisan 2019’dan bu yana siz kıymetli halkımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizden bugüne kadar, seçim öncesi tespit ettiğimiz aksaklıkları gidermek için çaba sarf etmekteyiz. Bu bağlamda 15 yıldır belediyemizin sırtında kambur olan çöp özelleştirmesini iptal ederek, belediye bünyesinde yapılmasını sağladık. Bu sayede her ay belediyemiz yüklü miktarda tasarruf sağladı. Belediyemizin gereksiz israflarını önleyerek hizmetlerin artmasını sağladık. Bu sebeple İlçemizin ekonomik koşullarını da göz önüne alarak su faturalarında yüzde 30 indirime giderek, ekonomik olarak hemşerilerimizi bir nebze rahatlatmayı hedefledik. Belediye çalışmalarımızın aksamaması için 5 adet yeni aracı ilçemize kazandırdık.( Çöp toplama aracı itfaiye kamyonet 2 adet traktör)

DOĞAL GAZ BİTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Saygıdeğer vatandaşlarım, ilçemizde doğal gaz çalışmalarımız bu yıl da devam etti. Programa alınan 2019 doğal gaz döşeme ağını genişlettirip, bu yıl programda olmayan mahalle ve sokaklarında bitmesine vesile olduk. Doğal gaz ve farklı nedenlerden dolayı kazılan yerlerin ivedilikle, asfalt ve beton parkelerini döşedik. Bu bağlamda bu yıl, 900 ton asfalt dökerek 4800 Metrekare kilit parke taşı döşenmesini sağladık.

AŞEVİYLE BİR İLKE İMZA ATTIK

Değerli hemşerilerim, yıllardır kapalı olan Aşevi’ni yeni yerinde, çağın gereklerine uygun olarak hizmete açtık. Millet olarak “komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyen engin bir kültürün mirasçılarıyız. İlçemizde yardıma ve bakıma muhtaç insanlarımızın sıcak aş ihtiyacını, vatandaşlarımızın da vermiş olduğu katkılarla karşılamış durumdayız. Aşevi hizmetimiz gurur kaynağımız olmuştur. Aşevine ek olarak, kısa süre içerisinde İlçemiz de sosyal belediyecilikte çığır açan hizmetler vermiş bulunmaktayız. Bu bağlamda, belediyemizde daha önceden bulunmayan Hilal Masa birimimizi kurduk. Hilal Masa çatısı altında arkadaşlarımızın da öz verili çalışmaları ile, evlere hizmet götürme birimimizi oluşturduk. Birimimiz yardımıyla, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evde bakım ve temizlik hizmetlerini yerine getirmeye çalıştık. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, ücretsiz Pazar Servisi aracımızı her Çarşamba günü uzak mahallelerdeki hemşerilerimizin hizmetine sunduk.

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI İLE KADINLARIMIZ KAZANDI

Kıymetli hemşerilerim, İlçemizin köklü kültürünü bilerek, Belediye yönetimine talip olduk. Bu bağlamda seçim vaatlerimiz arasında da yer alan Yöresel Ürünler Pazarını açarak, Kadın Kooperatifinin kurulmasına vesile olduk. Dikiciler Arastasını canlandırarak, Yöresel ürünlerimizin üretimini ve pazarlanmasını sağladık. Yöresel Ürünler Pazarımız ve Kadın Girişimi Kooperatifimiz gelişim aşamasına kısa sürede ulaşmış bulunmakta olup, zamanla daha da gelişerek ilçe ekonomisinde söz sahibi olacaktır.

FESTİVALLE İLÇEMİZİ TANITIMINA ÖNEM VERDİK

İskilip’in köklü tarihi ve eşsiz kültürünün tanıtımı için kısa sürede önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Bu minvalde İlçemizde 20 yıldır yapılmayan festivali gerçekleştirdik. 13 – 14 Ağustos tarihleri arasında Dolma, Turşu ve Çilek Festivali Karakucak Güreşleri adı altında gerçekleşen organizasyon, vatandaşlarımızın yoğun ilgisini almış, özellikle ilçe dışından yoğun katılımın olmasına neden olmuştur. Dolma, Turşu ve Çilek Festivali her yıl gelenekselleşerek devam edecek, ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile festivale gösterilen ilgiden dolayı tüm hemşerilerimize tekraren teşekkür ederim.

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Saygıdeğer vatandaşlarımız, İlçemizi geliştirmek için, gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. 2020 yılında, belirlediğimiz takvim içerisinde yeni hizmetlerimiz devam edecektir. Belediye olarak siz değerli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Son olarak iştirak edeceğimiz 2020 yılının, ilçemize, ülkemize, Türk İslam coğrafyası ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kargaşa ve kavgaların biterek, insanların mutlu ve huzurlu yaşadığı bir dünya olmasını yüce Allah’tan niyaz eder, tüm hemşerilerimizin yeni yılını kutlarım.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016