Heri Haber

Dodurgalılardan Çanakkale Gezisi

Dodurga Eğitim Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından ‘Birimiz Biz, Birbirimiz Hepimiz Projesi’ kapsamında Çanakkale gezisi düzenlendi.

Dodurgalılardan Çanakkale Gezisi
07 Kasım 2018 - 17:43 'de eklendi.

Dodurga Eğitim Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından ‘Birimiz Biz, Birbirimiz Hepimiz Projesi’ kapsamında Çanakkale gezisi düzenlendi.

Şehitler diyarı Çanakkale’de oldukça duygulu anlar yaşayan Dodurgalılar, tüm şehitlik ve anıtları rehberler eşliğinde gezdi.

100 kişilik bir kafile ile İstanbul, Çanakkale ve Ankara’yı kapsayan gezi, oldukça verimli bir şekilde tamamlandı.

Ankara’da TBMM’de Çorum Milletvekillerini ziyaret eden Dodurga heyeti, Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu ile istişare toplantısı yaptı.

Beştepe’de Külliye’yi de ziyaret eden Dodurgalılar, sorun ve taleplerini ilettikten sonra ilçeye döndüler.

Çorum’da yeni kurulan Dodurga Eğitim Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği, ilk etkinliğini İstanbul, Çanakkale ve Ankara’yı kapsayan geziyle gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı ve Proje Koordinatörü Abdullah Uysal’ın başkanlığında düzenlenen geziye; Çorum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, Proje Danışması Mustafa Çınar ve İlçe Koordinatörü Ünal Nalçacı ile çok sayıda Dodurgalı katıldı.

Abdullah Uysal, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Birimiz Biz, Birbirimiz Hepimiz Projesi’yle, Dodurga genelinde sosyo-ekonomik bütünleşme gerçekleştirilerek, topyekûn kalkınmanın sağlanması, gelişmişlik farklarının azaltılması, çevrenin potansiyellerinin değerlendirilerek ekonomik tabanlarının genişletilmesi ve rekabet güçlerinin artırılmasının amaçlandığını dile getirdi.

İstanbul’la başlayan gezi programı Çanakkale ile devam etti. Şehitler diyarı Çanakkale’de oldukça duygulu anlar yaşayan Dodurgalılar, tüm şehitlik ve anıtları rehberler eşliğinde gezdi.

Çanakkale Şehitleri Abidesi, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı gibi önemli yerleri rehberler eşliğinde gezen kafile, oldukça duygulu anlar yaşadı ve böylesine anlamlı bir gezi düzenlediği için Başkan Abdullah Uysal’a teşekkürlerini iletti.

Dodurga Eğitim Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Abdullah Uysal ise geziye katılan tüm dernek yetkilileri ve Dodurgalılara teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam edeceğini açıkladı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER