Heri Haber

Dodurga Belediyesi’nden Esnafa Müjde!

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’dan koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir adım geldi.

Dodurga Belediyesi’nden Esnafa Müjde!
26 Mart 2020 - 11:09 'de eklendi.

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’dan koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir adım geldi.

Aydın, Belediye kiracılarının kira ödemelerini kapalı oldukları süre boyunca alınmayacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm yurtta üst düzey tedbirler alındı. Bu süreçte esnafın ekonomik anlamda zarar görmemesi adına önemli bir adım atıldı.

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine istinaden mülkiyeti Belediye’ye ait berber, lokanta, kahvehane v.s. gibi iş yerlerinden kira ödemelerinin kapalı oldukları süre boyunca alınmayacağını belirtti.

“VATANDAŞIMIZIN VE ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Aydın yaptığı açıklamada, “ Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımız inancındayım. Bu anlamda Belediye Başkanı olduğum bu güzide ilçemizde esnafımızın zorlu süreçten en az zararla çıkması için bu uygulamayı hayata geçirme kararı aldık. Korona virüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığınca 16 Mart 2020 tarihinde yayınlanan genelge ile 1593 sayılı Kanun gereğince umuma açık işyerleriyle ilgili bazı tedbirler getirilmiştir. Genelgeye göre belediyelerce, korona virüs önlemleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan iş yerlerine, bu süre boyunca kira bedeli tahakkuk ettirilmeyecek. Bütün zor günlerde esnafımızın ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER