Heri Haber

Alaca Anadolu İHL İyilikte Yarışıyor

Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Suriyeli 6 ailenin soba, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, battaniye ve yatak ihtiyaçlarını karşıladı.

Alaca Anadolu İHL İyilikte Yarışıyor
11 Ekim 2017 - 16:48 'de eklendi.

Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Suriyeli 6 ailenin soba, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, battaniye ve yatak ihtiyaçlarını karşıladı.

Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğü 10 ve 11 Ekim 2017 tarihlerinde, Din öğretimi Genel Müdürlüğünün Önder ve Deniz Feneri Derneği ile birlikte yürüttüğü “İmam Hatipliler iyilikte yarışıyor” kampanyasında proje ekibi 8-A-B-C öğrencileri Ömer Sefer Berfe, Adem Demiröz, Bahadır Şimşek, Serdar Yıldırım ve Bekir Karagöz, proje danışmanları Şeyma Kavuncu, Yalçın Kaplan ve Kadir Şimşek ile birlikte, evinde sobası olmayan Savaş mağduru Suriyeli İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Udey ve ailesine ve Ragat Sagir isimli aileye yeni sobalar alarak bizzat sobalarını kurdular. Ayrıca bu ailelerin buzdolabı, çamaşır makinesi, battaniye ve giyecek ihtiyaçlarını da giderdi.

Suriyeli İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Menal ile 5 ailenin daha evlerinde soba olmadığı ve sobaya ihtiyaçları olduğu öğrenildi. Bunu üzerine okul yönetimi ve proje ekibi bu ailelerin de soba ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti.

Proje ekibi öğrenciler, okullarındaki sınıfları gezerek evinde ihtiyaç fazlası sobası olan ailelerden bu sobaları talep ederek duyurular yaptı.

Okul müdürü Kadir Şimşek, “Bu çalışmanın öğrencilerimizi karşılıksız iyilik yapma kültürüne alıştırmak, bencillikten uzak olmak ve komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir anlayışına göre, komsusu soğuktan donarken, kendisinin sıcacık evinde oturmasının yakışık almayacağı bilincini vermek. “Mü’minler ancak kardeştir” ayeti gereği bu bilinci vermektir .Sosyal sorumluluk gereği bu çalışmayı yapan, bu çalışmada emeği geçen öğrencilerimizi, personelimizi ve katkıda bulunan ve bulunacak öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat