Heri Haber

21 Yaşında Belediye Meclis Üyeliği İçin Aday Adayı Oldu

Çorum’da 21 yaşındaki Furkan Şimşek, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçilerde Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için başvuru yaptı.

21 Yaşında Belediye Meclis Üyeliği İçin Aday Adayı Oldu
04 Aralık 2018 - 8:43 'de eklendi.

Çorum’da 21 yaşındaki Furkan Şimşek, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçilerde Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için başvuru yaptı.

Çorum’un tanınmış genç Karikatüristi Furkan Şimşek AK Parti’den memleketi Alaca’da Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için başvuruda bulundu. Furkan Şimşek şu ana kadar Çorum’da Belediye Meclis Üyeliği için başvuru yapan en genç aday oldu.

Hazırladığı başvuru evraklarını AK Parti Çorum Özel Kalem Müdürü Serdar Gökkaya’ya teslim eden Şimşek, yaşadığı il ve ilçesinde en genç aday adayı olması dolayısıyla mutlu olduğunu söyledi.

16 Nisan referandumunda seçilme yaşının 18’e inmesiyle birlikte gençlerin olarak daha fazla inisiyatif sahibi olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Şimşek, “Bu sayede, biz gençlerin iyi işler yapabileceğini göstermek için böyle bir karar aldım. Allah’ın izniyle Alaca’nın gençliği için hayırlı hizmetlerde bulunacağız. Gece gündüz durmadan Alaca için çalışacağız.. 21 yaşındayım. Sizlerden birisiyim hayatım Alaca’da geçiyor. Ben rahatlıkla söyleyebilirim ki, siyaset benim için araçtır” dedi.

Gençliğin eksik kalmış noktalarının vurgulanabilmesi ve desteklenebilmesi için siyaseti araç olarak gördüğünü kaydeden Şimşek, “En önemlisi de düstur edindiğim gönüle girmeyi amaçlıyorum. Gönüle girebilmek önemli girebilirsek gerisi gelir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençliğe güvendiğini ve arkasında olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Biz gençlerin yenilikçi fikirlerini önemsiyor ve bu alanda çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları da 16 Nisan referandumu ile birlikte destekler nitelikte olduğunu gördük” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
sanalbasin.com üyesidir
İLGİLİ HABERLER