Heri Haber

Yılmaz, Belediye Başkanından Açıklama İstedi

CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz flama asarken elektrik akımına kapılan belediye işçisi olayı ile ilgili açıklamada bulundu.

Yılmaz, Belediye Başkanından Açıklama İstedi
11 Şubat 2019 - 18:13 'de eklendi.

CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz flama asarken elektrik akımına kapılan belediye işçisi olayı ile ilgili açıklamada bulundu.

Belediye İşçisi Hüseyin Akyol’un bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulunan Yılmaz, “09 Şubat 2019 Cumartesi Tatil Günü Saat 10:30 sıralarında AK Şemseddin Caddesi üzerinde vinç yardımıyla uzandığı aydınlatma direğine Parti flamalarını asarken akıma kapılan belediye işçisi Hüseyin Akyol’a acil şifalar diliyoruz. Bu üzücü olayda Temennimiz biran önce sağlığına kavuşmasıdır” dedi.

Olay ile ilgili belediye başkanından aşağıdaki sorulara açıklama isteyen Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaşanan talihsiz olayda, kamuoyu ve hemşerilerimiz adına şu soruları sormak en temel görevimizdir” diye konuştu.

Yılmaz, belediyeye açıklama istediği şu soruları yöneltti;

1. Bu talihsiz olayda yaralanan Şahıs Belediyede Çalışmakta mıdır? Şayet Çorum Belediyesinde çalışıyorsa, Üst amirlerin emir ve talimatları doğrultusunda mı orada çalışmaktadır?
2. Bayraklama çalışması yapan araç Çorum belediyesine mi aittir? Aitse diğer siyasi partilere de ihtiyaç halinde tahsis ediliyor mu?
3. Bayraklama çalışması yapılmadan önce ve yapılırken Çorum YEDAŞ’a yazılı yâda sözlü olarak elektrik kapatma ve önlem alınması konusunda bilgi verilmiş midir?
4. Bu talihsiz kaza sonrasında Çorum Belediyesi bir inceleme yada soruşturma başlatıldı mı? Soruşturma ve inceleme başlatıldıysa bu konuyla alakalı sonuç kamuoyuna bilgilendirme olarak sunulmuş mudur?
5. Bu kazayla alakalı olarak Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış mıdır? Şayet soruşturma başlatılmışsa yapılan, işlem ve sonuç nedir?

Cumhuriyet Halk Partisi ve Çorum Kamuoyu Sorduğumuz soruların yanıtını en kısa sürede beklemekteyiz” şeklinde konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER