Heri Haber

Yıldırım Beyazıt Yeni Binasına Taşındı

Çorum Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 2018-2019 eğitim- öğretim yılında eğitimlerine Karakeçili Mahallesi Ahçılar Sokak Hz. Ömer Camii yanında yapımı biten okul binasında devam edecek.

Yıldırım Beyazıt Yeni Binasına Taşındı
12 Eylül 2018 - 6:38 'de eklendi.

Çorum Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 2018-2019 eğitim- öğretim yılında eğitimlerine Karakeçili Mahallesi Ahçılar Sokak Hz. Ömer Camii yanında yapımı biten okul binasında devam edecek.

Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Ulukavak Mahallesi Varinli Caddesi’nde bulunan okul binasının günümüz ihtiyaçlarına cevap vermemesi ve ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle yıkılarak aynı yere modern ve öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yeniden yaptırılması için yıkımı gerçekleştirildi.

Bu nedenle okul öğrencileri 2017-2018 öğretim yılını Üçtutlar Mahallesi Okul Sokak’ta bulunan İmam Hatip Lisesi Kız bölümünde tamamladı.

Bu okul binasının da eğitim alanının yetersiz olması nedeniyle okul idaresi ve okul aile birliği daha rahat bir ortamda çocuklarının eğitimine devam etmesi için harekete geçti.

Yapılan girişimler sonucunda Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Karakeçili Mahallesi Ahçılar Sokak’ta Hz. Ömer Camii yanına yapılan okulun 2018-2019 eğitim- öğretim yılında Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edilmesine karar verdi.

Okul yönetimi ve öğretmenleri hep birlikte çalışarak okullarına Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsisi yapılan 300 yeni sıra ve masayı sınıflara taşıdılar.

Milli Eğitimin depolarından alınan eşyaları okula taşıyarak öğrencilerin kullanımı için hazır hale getirdiklerini ifade eden Okul Müdürü Yakup Duran, “Okul öğretmenlerimiz eşyaların okula taşınması sırasında işinin yapılmasına duyarsız kalmadılar. Her zaman olduğu gibi taşınma işinde de bir ekip ruhuyla hareket ettik. Okulumuza yeni gelen sıra ve masaların erkek öğretmenler tarafından sınıflara taşınması bizleri çok mutlu etmiştir” dedi.

İlklere imza atılan öğretmen kadrosu ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da yapılacak çalışmaların planlamasını bitirdiklerini belirten Duran,”Geçen sene 4 yılın sonunda hedef olarak koyduğumuz Çorum İmam hatiplerde 1.tüm okullarda ilk 3 de hedefine daha erken zamanda ulaşılacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Okulun taşınma işi birlikte yenen öğle yemeği ve hoş sohbet ile tamamlandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER