Heri Haber

“Yerelde Kapasite Geliştirme” Eğitimleri Başladı

Çorum Valiliği AB ve Dış ilişkiler Bürosu ve Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinasyonunda Yerelde Proje Kapasite geliştirme eğitimleri verildi.

“Yerelde Kapasite Geliştirme” Eğitimleri Başladı
11 Nisan 2019 - 13:05 'de eklendi.

Çorum Valiliği AB ve Dış ilişkiler Bürosu ve Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinasyonunda Yerelde Proje Kapasite geliştirme eğitimleri verildi.

Çorum Valiliği Avrupa Birliği’ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısında alınan karar gereği İl Merkezinde bulunan Kamu Kurumları ve STK bünyesinde görevlendirilen AB Temas Noktalarına yönelik Çorum Valiliği AB ve Dış ilişkiler Bürosu ve Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinasyonunda Yerelde Proje Kapasite geliştirme eğitimleri gerçekleştirildi.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda 09-10 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen eğitimde kurumlar ve STK’lar tarafından görevlendirilen personellere Çorum Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Dilek Bilgin ve OKA Çorum Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Tuğba Purtul tarafından eğitimler verildi.

İki gün süren eğitimlerde Proje Nedir, Proje Döngüsü Yönetimi Temel Yaklaşımı, Analiz Aşaması, Mevcut Durum Analizi ve Paydaş Analizi, Sorun Analizi, Hedef Analizi, Strateji Analiz, Mantıksal Çerçeve Matrisi, Faaliyetlerin Planlanması, Bütçe Hazırlıkları, Bir Projede Değerlendirme Kriterleri, OKA’nın Destek Programları anlatıldı.

Eğitimin sonunda ise Vali Yardımcısı Recep Yüksel tarafından eğitimini tamamlayan katılımcılara sertifikaları verildi.

Eğitimler esnasında gerçekleştirilen ihtiyaç sorun analizi doğrultunda periyodik olarak devam edececeği, eğitimler sonucunda ise Çorum’un ulusal ve uluslararası fon kaynaklarına başvurularının artırılması ve bu alanda yetişmiş insan kaynağı ile güç birliği sağlanarak il düzeyinde sağlanacak sinerji sayesinde ortak akıl ile hareket edilmesi hedefleniyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER