Heri Haber

Yaz Spor Okullarına Görkemli Açılış

Çorum Belediyesi Yaz Spor okulları açılış töreni Mimar Sinan Mahallesi Cuma Semt Pazarında bugün gerçekleştirildi.

Yaz Spor Okullarına Görkemli Açılış
12 Temmuz 2017 - 19:09 'de eklendi.

Çorum Belediyesi Yaz Spor okulları açılış töreni Mimar Sinan Mahallesi Cuma Semt Pazarında bugün gerçekleştirildi.

Törene; Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yamaner, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ile çok sayıda davetli katıldı.

Çorum Belediyesi Yaz Spor Okullarında, basketbol, badminton, bocce, boks, bowling, buz pateni, dart, futbol, futsal, güreş, hentbol, judo, karate, masa tenisi, muaytai, satranç, voleybol, wushu, yüzme, satranç ve tekvando branşlarında spor eğitimi veriliyor.

Törende ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük kürsüye gelerek, ülkenin geleceği için sağlam nesillerin yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaparken, çocuklara yönelik yapılan faaliyetlerden bahsetti. Büyük, eğitimin en büyük destekçisi olan Belediye Başkanı Külcü’ye teşekkür etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ise, Çorum Belediyesi’nin yaptığı tüm tesisleri ilin gençliği ve çocukların hizmetine sunduğunu söyledi.

Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yamaner de kendisinin çok üst düzeyde spor yapmış bir insan olduğunu hatırlatırken, son yıllarda yapılan spor tesislerine katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Son olarak kürsüye çıkan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, 2016 yılında spor okullarında branş sayısının 22, katılımcı sayısının da bir 780 olduğunu hatırlattı. Bu yıl ise branş sayısının 25, katılan sporcu sayısının da 2 bin 101’e ulaştığını açıklayan Başkan Külcü, sporun öneminden bahsederek, velilere ve sporculara tavsiyelerde bulundu.

Konuşmasında FETÖ konusuna da değinen Başkan Külcü, Allah’a, resulüne, milletine, devletine, bayrağına sadakatinden emin oldukları kişilerin yanına çocuklarını göndermelerini istedi.

Minik öğrencilerin Başkan Külcü’ye çiçek verdiği açılış töreninde daha sonra halk oyunları gösterisi sunuldu. Yaz spor okullarında faaliyet gösteren çeşitli branşlardaki sporcuların nefes kesen gösterilerinin ardından tören sona erdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat