Heri Haber Çorum

Vali Çiftçi ve Aşgın Basını Ağırladı

Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Vali Çiftçi ve Aşgın Basını Ağırladı
33 views
11 Ocak 2020 - 19:46

Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Havuzbaşı Kafe’deki kahvaltıya Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü, Turhan Candan ve Zübeyir Tuncel ile basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı

.Programda konuşan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi 10 Ocak tarihinin hem Çalışan Gazeteciler Günü hem de İdareciler Günü olması dolayısıyla ortak kutlanması gerektiğini dile getirdi.

Çiftçi, “Gazetecilik mesleği etik yasalara uyularak yapıldığında kıymetli bir meslek.Çünkü halkımızın gözü, kulağıdır. Bizler 1978 yılından beri 10 Ocak idareciler günü olarak kutlanıyor. Sizler nasıl mesai mefhumu gözetmeden haber peşinde koşuyorsanız, bizlerde mesai gözetmeden halkımızın hizmetinde koşuyoruz. Bu manada çabamız ortak. Hepimiz halkımız içi çalışıyoruz. Bu kutlu onurlu görevde sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Çorum Belediyesi Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise, Valilikle koordineli çalıştıklarını belirterek, “Bu görüntü devlet ve milletin ortaklaşa çalıştığını gösteren bir görüntü aynı zamanda basınla bu birlikteliğin özel bir anlamı var. Basına biz dördüncü kuvvet diyoruz. Yasama, yürütme, yargı ve medya. Yasama kanunlar çıkartacak, yürütme bu yasaları en iyi şekilde uygulayacak.Yargı, haksızlık ve adaletsizlik varsa adaleti sağlayacak.Medyada meslek etiğine, uluslararası menfaatlere ve kamu yararına hizmet ederse bu ülkede çok güzel işler olur. Dört kuvvetten herhangi birinde ahlaksızlık olursa sıkıntı vardır. Her meslek içinde ahlaksızlık var ama ben şehrimiz adına şunu söyleyebilirim Çorum’da bu meslekteki kişilerin tamamına yakını meslek ahlakına ve etiğine uygun hareket ediyor. Medya demek tarihe not düşmek demek. Gazeteci haberleriyle geleceği şekillendirir. Valimiz, milletvekillerimiz, AK Parti İl Başkanı ile birlikte bir birliktelik yakaladık. Çorum için çalışmalarımız devam ediyor. Bu birlikteliğe basın mensuplarını da ekleyelim. Çorum’un hayrına olan her konuda birlikte hareket edelim” açıklamalarına yer verdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016