Heri Haber

Uyuşturucu İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplandı

Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu dün Valilik binasında toplandı.

Uyuşturucu İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplandı
30 Kasım 2016 - 21:40 'de eklendi.

Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu dün Valilik binasında toplandı.

Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen başkanlığında düzenlenen toplantıya ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumun açış konuşmasını yapan Ali Deniz Sürmen, uyuşturucu madde bağımlılığının toplum açısından önemli bir risk teşkil ettiğini belirterek söz konusu problemle mücadelede toplumun tüm kesimlerine önemli sorumluluklar düştüğüne işaret etti.

Toplantıda söz alan Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şube Müdürü Dt. Ferda Suiçmez, Uyuşturucu ile Mücadele İl Aksiyon Planı dahilinde Çorum’da gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Koordinasyon Kurulu’nda görev alan kamu kurum ve kuruluşlarının madde bağımlılığı ile mücadele alanında örnek bir işbirliği ortaya koyduğunu vurgulayan Ferda Suiçmez, gerçekleştirdiği sunumda yürütülen faaliyetlere ilişkin istatistiki verileri paylaştı.

Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı ‘ALO 191’in Çorum’da hizmete girdiğini hatırlatan Suiçmez, sunumunda Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, İŞKUR, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Müftülük, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Çorum Belediyesi ve Gümrük Müdürlüğü’nün faaliyetlerini anlattı.

AMATEM’in yanı sıra Valilik yanındaki Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde hizmet veren Madde Bağımlılığı Danışma Birimi’nden bahseden Suiçmez, öğrenciler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik çeşitli eğitim faaliyetleri yürütüldüğünü kaydetti.

Toplantıda ayrıca, Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu üyelerince yıl içinde gerçekleştirilen faaliyetlerin düzenli olarak ‘umk.saglik.gov.tr’ uzantılı internet sayfasına girişinin yapılması gerektiği hatırlatıldı.

Katılımcıların fikirlerini de paylaştığı toplantı, yapılan sunumların ardından sona erdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER