Heri Haber Çorum

“Ülkü Ocaklarında Yetişen Vatan Haini Olmaz”

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı Orhan Tosik Elvançelebi Köyünde gençlerle bir araya geldi.

“Ülkü Ocaklarında Yetişen Vatan Haini Olmaz”
47 views
12 Ocak 2020 - 9:24

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı Orhan Tosik Elvançelebi Köyünde gençlerle bir araya geldi.

MHP Mecitözü İlçe Başkanı Hüseyin Güneşin organize ettiği toplantıda Tosik gençlerle sohbet etti.

Ülkü Ocaklarının faaliyet ve çalışmalarını anlatan Tosik, bugüne kadar ocaklardan çıkan gençlerin gelecekte doktor, mühendis, polis, asker, siyasetçi ve eğitimci olduklarını ama hiçbir zaman ocakta yetişen gençlerin vatan haini olmadığını ifade etti.

Ülkü Ocaklarında gençlerin milli şuur ve milli tarih bilinci içinde, Türk-İslam Ülküsü çatısında, vatana faydalı birer bireyler olarak yetiştiklerini belirten Tosik, ocakların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada daha güçlü bir şekilde Türk gençliğine hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

“Vatan olmadan hiçbir şey olmaz” diyen Tosik,” Biz Ülkücü gençler olarak, Türk milletinin birliği beraberliği, cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, devletimizin bekası için, bayrağımızın inmemesi için, ezanımızın dinmemesi için, her türlü bedel ödemeye hazırız. Belki anasız babasız kardeşsiz yaşanabilir ama vatansız yaşanmaz” dedi.

Genel Merkezin hazırlamış olduğu kitapları gençlere hediye eden Tosik, “Misafirperverliklerinden ve samimiyetinizden dolayı sizlere teşekkür ederim. Bu sohbet ortamının gerçekleşmesine vesile olan Milliyetçi Hareket Partisi Mecitözü İlçe Başkanımız Hüseyin Güneş’e teşekkür ederim” diye konuştu.

Tosik, sohbete katılan gençlerin sorularını yanıtlayıp, onların düşüncelerini dinledi.

Daha sonra gençler hep birlikte saz eşliğinde kahramanlık türküleri söylendi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016