Heri Haber

Toyu Topladı

Sungurlu’nun Bağımsız Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine müdahil olarak, meclis üyelerinin görüşlerini hiçe sayıp kendi istediği kişinin başkan adayı gösterileceğini dikte etti.

Toyu Topladı
12 Mart 2018 - 10:31 'de eklendi.

Sungurlu’nun Bağımsız Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine müdahil olarak, meclis üyelerinin görüşlerini hiçe sayıp kendi istediği kişinin başkan adayı gösterileceğini dikte etti.

Nisan ayında yapılması ön görülen Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için Sungurlu’da akıl almaz oyunlar ve entrikalar dönmeye başladı.

Belediye Başkanı Şahiner, 8 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Belediye Kadın Kültür Merkezinde Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyelerine yemek verdi. Yemek sırasında Şahiner, “meclis üyelerinden TSO’ya başkanlık için aday olan var mı?” diye sordu. Mevcut TSO Başkanı Alaittin Akel ve İsmail Şahin aday olacaklarını açıkladılar. Söz alan Belediye Başkanı Şahiner, iki aday olması halinde seçimin riske gireceğini, tek adayla seçime gidilmesinin uygun olduğunu söylemesine rağmen adaylar kararlarında net olduklarını belirterek, seçimlerde aday olduklarını beyan ettiler.

Bu durum karşısında 9 Mart Cuma günü akşam saat 18.00’da Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeleri TSO’nun toplantı salonunda toplandı. Toplantıda meclis üyeleri çoğunluğun oyunu alacak adayla seçime gidilmesi görüşünü benimsediler. Daha sonra Bağımsız Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner beklendi. Şahiner, saat 18.20’de beraberinde Şahin Şahiner ile birlikte toplantıya iştirak etti.

Meclis üyelerine görüş ve düşüncelerini sormadan Alaaittin Akel’in aday olmayacağını, adaylarının İsmail Şahin olduğunu söyleyen Şahiner, “Meclis Başkanımız Alaittin Akel’dir. Seçim tarihini belirleyin, listeleri hazırlayın ve seçim çalışmalarına başlayın” dedi. Bunun üzerine mevcut TSO Başkanı Alaittin Akel, “ben meclis başkanlığını da kabul etmiyorum, aday da olmuyorum” diyerek Şahiner’in teklifini reddetti.

Ancak, TSO meclis üyelerinin aday belirlenmesi için oy kullanmaları gerekirken, TOYU toplayan Bağımsız Belediye Başkanı Şahiner her zamanki gibi olaya müdahale ederek, oylama yaptırmadan kendi kararını uyguladı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Çorum’da Bugün Vefat Edenler

‘Anadolu Basınının Dayanacak Gücü Kalmadı’

Çorum’da Asayiş Olayları

Kapat