Heri Haber

“Sen Artık Mümin Gençliğin Meşalesisin”

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalda güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı arasında çatışma çıktı.

“Sen Artık Mümin Gençliğin Meşalesisin”
12 Ağustos 2017 - 20:31 'de eklendi.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalda güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı arasında çatışma çıktı.

Çıkan çatışmada PKK’lıların girdikleri bir evden erzak alırken görüp güvenlik güçlerine haber veren 15 yaşındaki Eren Bülbül isimli genç ağır yaralandı. Ağır yaralanan Eren Bülbül doktorların tüm çabasına rağmen yaşamını yitirdi.

Bugün saat 18.30’da Eren Bülbül için Çorum Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşları tarafından Çorum Hürriyet Parkı önünde anma programı düzenlendi.

Program tüm şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualar ile başladı.

Yapılan duaların ardından STK’lar adına açıklama yapan Furkan Mazman, 15 yaşında bir gencin teröristlerce şehit edilmesinin tüm yurdu olduğu gibi Çorum’u da yasak boğduğunu söyledi.

Eren Bülbül’ün polise, Mehmetçiğe taş atarken değil güvenlik güçlerine yol gösterirken Şehit olduğunu ifade eden Mazman,”Karadeniz’de kimseden yardım alma şansı olmadığı halde sırf terör karanlığını daha geniş bir alana yaymak amacıyla vur kaç yapan PKK örgütü ne kadar vahşi olduğunu bir kez daha göstermiştir. Geçmişte beşikteki bebelere kurşun sıkan bir eşkıya çetesinin 15 yaşındaki bir çocuğa ateş etmesi kimseyi şaşırtmamıştır” dedi.

Ülkenin iç ve dış düşmanlar tarafından bir terör ve kaos ortamına alınmaya çalışıldığını kaydeden Mazman açıklamasını şöyle sürdürdü;

” fetö teröristlerini darbe yaptırarak bölünmeye ve bertaraf etmeye çalıştıkları bu devleti bugün PKK PYD ile DHKP-C ile DAEŞ ile tehdit ediyorlar. Ama hiçbir amaçlarına ulaşamıyorlar. Devletimiz sahipsiz değildir, devletin sahibi millettir. Devletin varlığına, milletin birliğine yönelik bir tehdit ortaya çıktığında bunu savuşturmak sadece askerin polisin değil, bütün milletin görevidir.

Maçka daki bu olay göstermiştir ki Türk milleti askeriyle, siviliyle bir bütündür. Teröre karşı korkmadan, taviz vermeden, birlikte ve kararlı mücadele olmazsa olmazdır.

15 yaşına rağmen teröristlere karşı korkmadan tavır alan ve askerimize yol gösteren Yiğit Kardeşim;

Bu topraklarda yaşamanın onurlu duruşunu en güzel bir şekilde gösterdiğin için sana minnettarız,

Küçücük bedeninde taşıdığın aslan yürek için sana minnettarız,

Vatanı ve bayrağı hedef alanlara Ömer Halisdemir gibi, Fethi Sekin gibi kahramanlık nedir, gösterdiğin için sana minnettarız,

Yazın bu sıcak tatil atmosferinde ruhumuzun gevşeyen yanlarına esaslı dokunuşun için sana minnettarız.

Teröre doğrudan ve dolaylı olarak destek verenler bilmelidir ki hiçbir ihanet karşılıksız kalmayacaktır. Terörün ve ihanetin bu topraklarda amacına ulaşması mümkün değildir. Onlara eninde sonunda kalacak olan sadece hainlik ve uşaklık yaftasıdır. Unutmasınlar ki “kalleşler leş olana kadar milletçe nöbetteyiz”

Sevgili kardeşim:

Biri de çıkıp demiyor ki “iyi ki varsın Eren” diye yazmışsın. Bu ,söz Çorumlu gençler olarak içimizi sızlattı. Sitemini ve kahramanlığına karşılık vermek için toplandık. İyi ki varsın, İyi ki aynı topraklarda aynı bayrağın altında aynı duyguları paylaşmışsınız. Aziz hatıranın emaneti başımızın üstündedir.

Bugün dünyadakilerin ne dediği önemli değil senin için; çünkü artık şehadet şerbetini içerek cennettekilerin misafiri oldun.

Şehitliği ne kadar yüce bir makam olduğunu en iyi şehitler bilir. 15 yaşında bu makama eriştin, makamın kutlu olsun.

Sen artık çağımızın Onbeşlisi sin. Mümin ve vatansever gençliğin meşalesisin.

Ömer Halisdemir’e gıpta etmişsin bir paylaşımında ve şu dizeleri yazmışsın:

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber,

Ezan dinmesin diye, bayrak inmesin diye mücadele ederken doğum gününde seninle birlikte toprağa düşen Şehit Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’e ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Mekanınız cennet olsun, aziz milletimizin başı sağolsun”SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat