escort bayan

Heri Haber Çorum

Osmancık Tek Yürek Oldu!

Osmancık ilçesinde Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu 34 askerin şehit olması nedeniyle “şehitlere saygı” yürüyüşü yapıldı.

Osmancık Tek Yürek Oldu!
91 views
29 Şubat 2020 - 21:41

Osmancık ilçesinde Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu 34 askerin şehit olması nedeniyle “şehitlere saygı” yürüyüşü yapıldı.

Çorum’un Osmancık ilçesinde Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu 34 askerin şehit olması nedeniyle “şehitlere saygı” yürüyüşü yapıldı.

Eski hükümet meydanında toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda”, “Her Türk asker doğar”, “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları attı.

Tekbir ve salavatlarla ilçe merkezinde yürüyüş yapan vatandaşlar daha sonra belediye önünde toplandı.

Burada şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunmasını ardından Türk askeri için dua edildi.

Belediye Başkanı Ahmet Gelgör burada yaptığı konuşmada vatan ve millet meselesi için herkesin tek yumruk olması gerektiğini söyledi.

Halka birlik ve beraberlik çağrısı yapan Gelgör “Türkiye’de bayrak ve toprak meselesi var. Biz hiçbir düşmana kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Hepimiz Mehmet’iz. Eli silah tutan, balta tutan, sopa tutan herkes toprağı ve vatanı için canını seve seve vermek zorundadır. Çünkü devlet, bayrak ve toprak meselesi için hepimiz tek yumruk olmak zorundayız ve olacağız. Cenabı Allah göklerden ay yıldızlı bayrağımızı, minarelerden ezanımızı eksik etmesin.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da yürüyüşe katılan vatandaşlara teşekkür etti.

İdlib’in Türkiye’nin sınır güvenliği için stratejik öneme sahip olduğunu belirten Kaya “Acımız büyük. Ancak bu acı bizim içimizdeki kini, bizim içimizdeki vatan sevgisini, bayrak sevgisini her an biraz daha artırıyor. Dünyadaki tüm emperyalistler, Siyonizm ve bunların uşakları Türkiye’yi güneyinden kuşatıp, Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurdurup, kısa ömürlü bu terör devletinden sonra da orayı, kendini dünyanın sahibi sanan İsrail’e teslim etmek istiyorlar. Biz de Türk milleti olarak Anadolu’da kiracı olmadığımızı, 1071’de bu vatanın tapusunu kanlarımızla aldığımızı onlara göstermek için İdlib’deyiz. Biz Türk vatanını, Türk yurdunu, Anadolu’yu korumak için İdlib’deyiz. İdlib’de geri dönüşümüz yok. Hepimiz şehit olsak da bu vatanı korumak için sonuna kadar savaşacağız. Cepheden gelen son haberlere göre rejim güçleri çekilmek için fırsat gözlüyor. Kaçıyorlar ama kahraman Mehmetçiğimiz müsaade etmiyor. Bu güne kadar 2 bin 200 tane haini, katili mezarlarına gömdük oraya. İnşallah bundan sonra da devletimizin gücüyle, milletimizin gücüyle, sizlerin gücünüzle bu harekât devam edecek.” diye konuştu.

Yürüyüşe Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Beldiye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016