Heri Haber

Mecliste Belediyespor Konuşuldu

Çorum Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı  Belediye Başkanı Zeki Gül başkanlığında yapıldı.

Mecliste Belediyespor Konuşuldu
06 Kasım 2018 - 14:47 'de eklendi.

Çorum Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı  Belediye Başkanı Zeki Gül başkanlığında yapıldı.

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP meclis üyeleri, Çorum gündeminde yer alan konular ve belediye faaliyetleri hakkında başkan Gül’ü adeta soru yağmuruna tuttular.

CHP Belediye Meclis üyesi Necdet Biçer, Çorum Belediyesi’nin 2019 bütçesini borç ödeme bütçesi olarak gördüğünü söyledi. Biçer, Çorum Belediyesi’nin 2019 bütçesi hakkında eleştiri yaparken, geçen yıl bu zamanlar bazı mahallerin sorunları ile ilgili vermiş olduğu önerge hakkında da yapılan çalışmaları sordu.

Biçer’in Kent Park ile ilgili sorusuna yanıt veren Başkan Gül, göreve geldiğinde parkın ancak yüzde 20’lik bölümünün tamamlanmış olduğunu belirterek, “6.5 ayda devasa bir park ortaya çıktı. 24 saat esasına göre çalışıldı. Sadece havuzun su kaçağının önlenmesi, kokunun oluşmaması için gidilen yurt içi ve yurt dışı yerlerinin sayısını ben bile bilmiyorum. 4300 adet ağaç diktik. Bunların yüzde 1’i bile kurumadı. Biz oraya çalı çırpı dikmedik. Gerçekten büyük ağaçlar diktik” dedi.

CHP Belediye Meclisi Üyesi Tuncay Yılmaz ise, Çorum Belediyespor’un şirketleşmesi yolunda yönetime yetkinin verildiği olağanüstü genel kurulla ilgili bir takım sorular yöneltti.

Yılmaz, “Başkan Gül’ün ‘çocuğun gibi büyüttüm’ dediği Türkiye’nin ender borçsuz kulüplerinden Çorum Belediyespor’un süresiz anonim şirkete devredilmesine karar verildi. Bu şirkette Belediye’nin hisseleri var mıdır? ‘2 yıl süreyle borçlardan Belediye sorumlu olacak’ denildi. Bu borcun miktarı ne kadar? Beltaş tekrar sponsor olacak mı, olacaksa ne kadar para aktarılacak? Geçen yıl bir iş insanı Belediyespor’a 1 milyon lira bağış yapacağını söylemişti. Bu bağış yapıldı mı? Belediyespor’a naklen yayın aracı alındı. Bu aracın akıbeti ne oldu?” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül ise “Benim bir kızım var onu da ben büyüttüm ve evlendirdim. Sonuçta Belediyespor’da benim bir evladım gibi. Belediyespor’un yıllık en az maliyeti 4 milyon TL’dir. Çorum’da bu parayı ben bulurum diyen varsa gelsin o alsın” şeklinde cevap verdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER