Heri Haber

Kapasite Geliştirme Faaliyetlerini Anlattılar

Çorum’da derneklerin ve kamu kuruluşlarının katıldığı Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetinin 2.si düzenlendi.

Kapasite Geliştirme Faaliyetlerini Anlattılar
01 Mart 2019 - 10:10 'de eklendi.

Çorum’da derneklerin ve kamu kuruluşlarının katıldığı Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyetinin 2.si düzenlendi.

27-28 Şubat tarihlerinde Çorum Anitta Otel’de gerçekleştirilen Çorum Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu tarafından organize edilen Çorum İlinde bulunan dernek ve kamu görevlilerinin katıldı.

“Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyeti” eğitim programında katılımcı dernek ve kamu görevlilerine, Eğitim Programının Hedefleri, Dernekler Mevzuatı, STK’larda Kurumsal Kapasite Geliştirme, STK’lara Sağlanan Fon Kaynakları, DERBİS-PRODES Sistemleri, Proje Planlama, Örnek Proje Uygulaması konularında bilgiler verildi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Çorum Vali Yardımcısı Vekili Sayın Oğuzhan Ocak, kendisinin de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yer aldığını belirterek sivil toplum kuruluşlarında yer almanın toplum hayatında önemli olduğunu ayrıca kişilerin iletişimlerinin, kendini ifade etme biçimlerinin, özgüvenlerinin artmasında önemli katkı sağladığı ifade etti.

Ardından söz alan Çorum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, İçişleri Bakanlığının yaklaşık 4 yıldır sivil toplum kuruluşlarına önemli kaynaklar ayırdığını, geçen yıl 10 milyon TL’lik bir kaynağın STK’lara aktarıldığını, bu yıl bu miktarın 15 milyon TL’ye çıkarıldığını, İçişleri Bakanlığının sivil toplum projelerini çok faydalı bulduğunu, bu nedenle sonraki yıllarda daha büyük bütçeler ayırmayı planladığını belirtti.

STK ların devletin vazgeçemediği unsurlarının başında geldiğini, kamu kurumlarımızın sivil toplum çalışmalarını desteklediğini ve Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün dün olduğu gibi bugünde elinden gelen katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Açılış konuşmalarından sonra konu uzmanları Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Dilek Bilgin faaliyet eğitimlerini verdi. İki gün süren eğitim faaliyetlerinin ardından katılımcılara sertifikaları verildi.

Sertifikaların verilmesinden sonra söz alan katılımcılar bu tür toplantıların çok verimli olduğunu ve artması gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER