Heri Haber

‘Kanayan Yara Kudüs’

AK Parti Çorum İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak belirtmesi kararını tanımadıklarını söyledi.

‘Kanayan Yara Kudüs’
07 Aralık 2017 - 13:51 'de eklendi.
AK Parti Çorum İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak belirtmesi kararını tanımadıklarını söyledi.

Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler Kararları’na aykırı olarak yapılan bu açıklamayı AK Parti Çorum Kadın Kolları olarak tanımıyoruz” dedi.

Çorum’daki STK’lar tarafından yarın (8 Aralık Cuma) saat 13.30’da Hürriyet Meydanında gerçekleşecek olan Kudüs mitingine AK Parti İl Kadın Kolları olarak katılarak destek vereceklerini kaydeden AK Parti Çorum İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, açıklamasında şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir, Kudüs mücadelesi onurumuzdur.

Çorumlu kadınlar olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyaya karşı verdiği bu onurlu mücadelede her zaman yanında ve destekçisiyiz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’nin miraca çıktığı Müslümanların ilk kıblesi Kudüs Müslümanların kalacaktır.

3 semavi dinin merkezi olan Kudüs’ün İsrail ablukası altında oluşu ve ordaki Müslüman kardeşlerimizin katil İsrail’in silahları altında yaşadığı zulüm bizlerde derin üzüntü yaşatıyorken bir de ABD’nin böyle bir açıklama yapması bizleri bir kez daha yaralamıştır.

Hukuk ve insanlık dışı alınan bu kararı tanımıyoruz. Çorumlu kadınlar olarak bedenen yanlarında olamasak da ruhen Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız.

Dualarımızda, gözyaşlarımızda her zaman aklımızda olan ilk kıblemiz Kudüs mücadelemizi her alanda sürdürmenin gayreti içinde olacağız, olmalıyız. Biz sessiz kalırsak Kudüs’ün kısık sesi duyulmaz, biz sessiz kalırsak mazlumların gözyaşları dinmez.

Arif Nihat Asya’nın dizelerinde de dile getirdiği gibi minarelerin ezansız kalmaması, Müslümanlıkla yoğrulan kutsal Kudüs topraklarının Müslüman’sız kalmaması için onlara ve bize güç ver Allahım. Güç ver ki Kudüs yalnız kalmasın, Kudüs sessiz kalmasın Allahım.

Sosyal medya hesabı kullanan herkesi Kudüs’ün yaşadığı bu zulüme karşı yanlarında olduğunu belirtmek için sosyal medyayı daha etkin kullanmaya davet ediyorum.

Facebook, twitter, instagram her alanda bu haksızlık duyurulmalı ve tüm dünya kamuoyu Kudüs’ün yaşadığı zulmü bilmeli.

Meydanlarda verilen, verilecek olan Kudüs mücadelesinde yer alınmalı.

Çorum’daki STK’lar tarafından 8 Aralık Cuma 13.30’da Hürriyet Meydanında gerçekleşecek olan Kudüs mitinginde biz de AK Parti İl Kadın Kolları olarak destek için yer alacağız.

Kudüs için gözyaşı döken, oradakilerin acılarını kendi acıları olarak gören tüm kadınları Cuma günü meydana bekliyoruz. Kudüs’ün çığlığı sessiz kalmasın gelin hep birlikte haykıralım Kudüs’ün sesini”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat