Heri Haber

‘Herşey Vekillerin Üstün Gayretiyle Oluyor’

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Başkanı Mehmet Karadağ ile birlikte İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

‘Herşey Vekillerin Üstün Gayretiyle Oluyor’
04 Aralık 2017 - 21:28 'de eklendi.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Başkanı Mehmet Karadağ ile birlikte İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında yapılan basın açıklamasında, 26 Aralık’ta ihale edilecek İŞKUR’un yeni binası ile 3 Ocak’ta ihale edilecek Tapu Kadastro Müdürlüğü binası ile ilgili  açıklamalarda bulundular.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, devletin ve hükümetin İŞKUR’a verdiği ödenek ve desteklerden bahsederek, Çorum’da İŞKUR’a son 2 yılda 100 milyon TL ödenek ayrıldığını ifade etti.

Devletin ve hükümetin İŞKUR bünyesinde verdiği destek ve hibelerden bahseden Ceylan, AK Parti iktidarı ile birlikte İŞKUR’a yapılan ödeneklerin arttığına dikkat çekti.

Çorum’da 2016 yılında İŞKUR İl Müdürlüğü’nün destekleriyle 158 kişi, 2017 yılında da 449 kişinin işyeri açtığını belirten Ceylan, toplam 2 yılda hükümetin desteklerinden yararlanarak işyeri açanların sayısının 650’yi bulduğunu açıkladı.

‘5 BİN KİŞİYE 25 MİLYON TL İŞSİZLİK ÖDEMESİ YAPILDI’

AK Parti dönemi ile birlikte yürürlüğe giren işsizlik maaşından Çorum’da son ki yılda 5 bin kişinin yararlandığını ve 5 bin kişiye 25 milyon TL ödenek ayrıldığını kaydeden Ceylan; “İşsizlik maaşı AK Parti döneminde yürürlüğe girdi. 2016 yılında 3 bin 317, 2017 yılında 2 bin 336 kişi olmak üzere toplam 5 bin 500 kişi işsizlik maaşından yararlandı. 5 bin kişiye toplam 25 milyon TL işsizlik ödemesi yapıldı.” dedi

‘2017 YILINDA 12 BİN KİŞİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE KATILDI’

Geçtiğimiz Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği kapsamında Çorum’da 2017 yılında 12 bin kişinin işe yerleştirildiğini ifade eden Ceylan; “Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 2016 yılında 1463 kişi, 2017 yılında 2510 kişi faydalandı. 2 yılda TYÇP programına 50 milyon TL ödenek ayrıldı. İşbaşı Eğitim Programları’ndan 2016 ve 2017 yıllarında 5 bin kişi faydalandı. 2 yılda ayrılan ödenek ise 24 milyon TL. Meslek edinme kurslarına ise 5 milyon TL ödenek ayrıldı. 2 yılda 100 milyon TL İŞKUR’a bütçe ayrıldı.” dedi

YENİ İŞKUR BİNASI 6 KATLI VE TOPLAM 5 BİN METREKARE OLACAK

Konuşmasında 26 Aralık’ta ihalesi yapılacak İŞKUR yeni hizmet binası ve 3 Ocak’ta ihalesi yapılacak Tapu Kadastro Müdürlüğü yeni hizmet binası ile ilgili bilgiler veren Ceylan, İŞKUR yeni hizmet binasının mevcut İŞKUR binasının 5 katı büyüklüğünde olacağını söyledi.

6 katlı ve toplam 5 bin metrekare alana sahip olacağını belirten Ceylan, kapalı alanın ise 4 bin 223 metrekare olacağını dile getirdi.

Temelin ihaleden yaklaşık 2 ay sonra atılacağını bildiren Ceylan, 500 iş günü içinde tamamlanıp, teslim edileceğini belirtti.

Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün ihalesinin de 3 Ocak’ta yapılacağını belirten Ceylan, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün de 1.5 yıl içinde tamamlanacağını belirterek; “İki binanın ihalesi de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından çıkacak ve müdürlüğümüz takip edecek. Yerelden takibin daha kolay olması sebebiyle böyle düşündük. İkisi de 1.5 yıl içinde bitecek.” diye konuştu

‘YENİ BİNALARLA ÇORUM TRAFİĞİ DE RAHATLAYACAK’

İŞKUR ve Tapu Kadastro yeni hizmet binaları ile birlikte Çorum trafiğinin bir nebze olsun rahatlayacağını belirten Ceylan; “Yapılacak İŞKUR İl Müdürlüğü ile Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün taşınması ile birlikte Çorum’da ki trafiği rahatlatmış olacağız. Sağlık İl Müdürlüğü’nün eski devlet hastanesine taşınması ile birlikte de Gazi Caddesi’nde trafik yoğunluğu bir nebze olsun rahatlayacak.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, gazeteci Nevşin Mengü ile yaşadığı diyalogdan dolayı AK Parti üyesi Kerep Kahramantekin’in istifasının alındığını açıkladı.

Sosyal medya üzerinden gazeteci Nevşin Mengü ile yaşadığı polemikle gündeme gelen Kerep Kahramantekin’in AK Parti üyesi olmasıyla ilgili olarak açıklama yapan İl Başkanı Karadağ, konunun kamuoyuna yansımasının ardından Kerep Kahramantekin’i parti binasına çağırdığını ve istifa etmesini istediğini söyledi.

Kendisinin de istifa ettiğini anlatan Karadağ, istifa etmemesi halinde de bu akşam yapılacak yönetim kurulu toplantısında ihracı yönünde karar alacaklarını anlattı.

Karadağ, gazeteci Nevşin Mengü’den de özür diledi.

“HER ŞEY VEKİLLERİN ÜSTÜN GAYRETİ İLE OLUYOR”

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Çorum’a hizmetlerin getirilmesinde Milletvekillerinin üstün gayretlerinin olduğunu söyledi.

İŞKUR binasında Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Karadağ, Çorum’da işsizlik oranının Türkiye ortalamasının yarısından daha az olduğunu bildirdi. Çorum’daki işsizliğin nedeninin ise birincisinin iş beğenmeme, diğerinin de ailede birden fazla kişinin iş istemesinden kaynaklandığını vurgulayan Karadağ, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın Çorum’a geleceğini ve sağlık kuruluşları ile ilgili gelişmeleri yakından göreceğini dile getirdi.

Teşkilatlar olarak 14 ilçede kongreleri tamamladıklarını söyleyen Karadağ, kadın ve gençlik kollarında da birer ilçe dışında kongrelerin yapıldığını vurguladı. İl Kongresi’yle ilgili de tüm hazırlıkların yapıldığını anlatan Karadağ, kongreye Cumhurbaşkanı veya Başbakan’ın davet edildiğini kaydetti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat