Heri Haber

Hastaneye Üst Geçit Tasarlanıyor

Karayolları 7.Bölge Müdürü Kenan Keskin, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada Çorum için bir prestij olan Kırkdilim’in 2017 yılı sonunda ihale edilebileceğini açıkladı.

Hastaneye Üst Geçit Tasarlanıyor
17 Ekim 2017 - 21:30 'de eklendi.

Karayolları 7.Bölge Müdürü Kenan Keskin, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada Çorum için bir prestij olan Kırkdilim’in 2017 yılı sonunda ihale edilebileceğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ım Çorum ziyareti sırasında verdiği en büyük müjdelerden olan Kırkdilim’e yapılacak 450 milyon TL’lik tünelin projesi bu yıl tamamlanacağını belirten Keskin, “3 parça şeklinde olacak tünelin toplam uzunluğu 4 bin 100 metre olacak. Karayolları Genel Müdürlüğümüze teklifimiz yaptık. İnşallah bu yıl sonunda da ihalemizi yapacağız.” dedi

‘OSMANCIK ÜST GEÇİDİ’NİN YIKILMASI ZOR GÖZÜKÜYOR’

Son günlerde tartışma konusu olan Osmancık Üst Geçidi’nin yıkımı ve yeni hastanenin trafiği ile ilgili çözüm hakkında bir konuşma yapan Keskin, Osmancık Üst Geçidi’nin yıkılmasının pek mümkün olamayacağını söyledi.

Köprüde çeşitli incelemeler yaptıklarını belirten Keskin, 2006 yılında yapılan Osmancık Üst Geçidi’nin yıkılıp, iki mahalleyi birbirine bağlamanın zor olduğunu söyledi.

Meselenin alt geçit yada üst geçit olmadığını ifade eden Keskin, oradaki sorunun Ankara yolundan giriş- çıkışlar olduğunu belirterek, “Ben oraya baktım inceledim. Orada şöyle bir sıkıntımız var. Oraya alt geçit de yapsak üst geçit de yapsak olmaz. Çünkü oradaki genişlik yeterli değil. Genişlik yeterli olacak ki oraya anayoldan katılım kolları olsun. Bizim orada 40-50 metrelik bir yeri yıkmamız lazım. İki sıra evi götürmemiz lazım. Yani kamulaştırmamız lazım. Buda pek mümkün gözükmüyor. Oradaki mevcut sıkıntı Ankara yolumuzdan giriş-çıkışımızda sıkıntı. Fiziki bir sıkıntı yok orada. Alttan da yapsaydık aynı sıkıntıyı yaşardık. Yıkıldığında bir şey yerine koymazsak karşıya da geçilemeyecek. Onun için yıktığımızda yerine koyacağımız şeyi konuşmamız lazım. Yıkmak istemiyoruz diye bir şey söylemiyoruz ama battı çıktı yada üst geçit şeklinde veya her iki tarafa cevap veren faklı seviyede kavşak yapalım.” dedi

KESKİN; ‘HASTANE İÇİN FARKLI SEVİYEDE KAVŞAK TASARLADIK’

Hastane trafiğini çözmek içinde çalışmalar yaptıklarını belirten Keskin, hastane için faklı seviyede kavşak tasarladıklarını söyledi.

Farklı seviyede kavşak için alttan yada üst geçit olarak proje tasarladıklarını belirten Keskin, sorunlarının su olduğunu söyledi.

KILIÇ; ‘HASTANE TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK İÇİN ÖNCE BİLİMSEL BİR ÇALIŞMA YAPMAMIZ LAZIM’

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vali Necmeddin Kılıç ise hastaneye günlük 20 bin kişinin girip çıktığını belirterek; “Her gün 20 bin kişi oraya girip çıkıyor. Orada bir kasaba yaşıyor. Orada bilimsel bir çalışma yapmamız lazım. Araç sayımı yapmamız lazım. Daha sonra bu trafik yüküne hastanenin katkısı ne Güney Kampüsü tam karşısına yapılacak. Oranın getireceği ilave yükü hesaplamak lazım. En sonunda da Karayolları bu veriler ışında oradaki trafiği nasıl rahatlatacağı ile ilgili plan yapması lazım.” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat