Heri Haber

Grup Toplantısına Çorum Damga Vurdu

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeni yasama yılında düzenlediği ilk TBMM Grup Toplantısı’na Çorum Teşkilatları damga vurdu.

Grup Toplantısına Çorum Damga Vurdu
18 Ekim 2019 - 7:26 'de eklendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeni yasama yılında düzenlediği ilk TBMM Grup Toplantısı’na Çorum Teşkilatları damga vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen Barış Pınarı Harekatı’na destek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet yetkililerine moral vermek amacıyla İl Başkanı Yusuf Ahlatcı öncülüğünde Ankara’ya çıkarma yapan Çorum heyeti, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaretinin ardından TBMM’ye de giderek AK Parti Grup Toplantısı’na da katıldı.

TBMM’de düzenlenen yeni yasama yılının ilk grup toplantısını, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile birlikte milletvekili sıralarında izlerken, ilçe başkanları, belediye başkanları, il gençlik ve kadın kolları başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve merkez ilçe mahalle teşkilatları yöneticileri de grup salonunun tamamına yakınını doldurdu.

Salona giren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Çorum seninle gurur duyuyor” gibi sloganlar atarak karşılayan Çorum heyetinin coşkusu Cumhurbaşkanı Erdoğan salona girdiğinde ise doruğa ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulunan Çorum heyeti daha sonra Erdoğan’ın gurup konuşmasını dinledi.

Çorum heyetine el sallayarak karşılık veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’da katıldığı Türk Dünyası Konseyi Toplantısı başta olmak üzere ülkemizde ve dünyada yaşanan bir çok gelişmeye değinerek konuşmasında “5 devlet bir millet” vurgusu yaptı.

Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı’nın başarıyla devam ettiğini, hiç kimsenin Türkiye’nin taammüden hedef aldığı tek bir sivili bile gösteremeyeceğini, PKK/YPG ile birlikte DEAŞ ve FETÖ ile mücadeleyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER