Heri Haber

Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandılar

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Organizasyonuyla Suudi Arabistan’a Çorum’dan gidecek olan ilk hacı kafilesi şehirlerarası otobüs terminalinden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandılar
12 Ağustos 2017 - 10:03 'de eklendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Organizasyonuyla Suudi Arabistan’a  Çorum’dan gidecek olan ilk hacı kafilesi şehirlerarası otobüs terminalinden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Cuma günü İkindi namazının ardından yedi otobüsle  din görevlileri ile beraber toplam 330 hacı adayı kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktı.

Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama törenine İl Müftüsü Dr.Ahmet Akın, Çorum Belediye Başkanı Turhan Candan ve daire müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.

Duygusal anların yaşandığı program Akşemseddin Camii İmam Hatibi Hafız Sefa Kırcı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Merkez camilerinin din görevlileri tarafından yapılan ilahiler ve okunan kasidelerden sonra Çorum İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan birer konuşma yaptı. İl Müftüsü Dr.Ahmet  Akın konuşmasında hacı adaylarına çeşitli hatırlatmalar yaparak uyarılarda bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından  İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın tarafından yapılan  dualara hacılar ve yakınları hep birlikte “Amin” dedi.

Duanın ardından hac görevlerini yerine getirmek üzere yola çıkan hacı adaylarını aileleri ve yakınları, gözyaşları ve dualarla yolcu etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat