Heri Haber

‘Gerekli Derslerin Çıkarıldığını Umuyoruz’

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Selim Aydın, bir yıl önce, tarihin en hain, en acımasız ve en amansız darbe girişimlerinden birine Türk milleti olarak hep birlikte şahit olunduğunu söyledi.

‘Gerekli Derslerin Çıkarıldığını Umuyoruz’
16 Temmuz 2017 - 13:46 'de eklendi.

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Selim Aydın, bir yıl önce, tarihin en hain, en acımasız ve en amansız darbe girişimlerinden birine Türk milleti olarak hep birlikte şahit olunduğunu söyledi.

TÜRK ADI SİLİNMEK İSTEDİ

Binlerce yıldır yurt tuttuğumuz, en son vatanımız olan bu topraklardan Türk adınının silinmek istendiğini belirten Aydın, “Biricik devletimiz, en kıymetli varlığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek amacıyla her türlü kirli mücadeleyi yürüten dış güçlerin uşağı FETÖ’nün; milletin meclisini bombalayacak, kendi askerine, polisine hatta kendi vatandaşına silah doğrultmaya varacak kadar gözünü hırs ve kan bürüdüğü, alçak darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti” dedi.

HAİNLER EMELLERİNE ULAŞAMADI
“Ülkemizin ve milletimizin geleceğine, demokrasimize ve milli iradeye pusu kuran eli kanlı teröristler, hem sivil vatandaşlarımıza, hem güvenlik güçlerimize, hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne en ağır silahlarla saldırmasına rağmen, Allah’a şükürler olsun ki kirli emellerine ulaşamadılar.” ifadelerini kullanan Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü;

” Milletimiz ve milletini seven güvenlik güçlerimiz canları pahasına buna müsaade etmedi.

Allah bu hadiseleri bir daha bizlere yaşatmasın. En büyük dileğimiz budur. Zira bizler, “Önce ülkemiz.” Diyen Türkiye Kamu Sen mensuplarıyız. Devletini ve milletini asla pazarlık konusu yapmayan “Devlet-i Ebed Müddet” sevdalılarıyız.

Ancak, bugünlerde 1. Yıldönümünü andığımız 15 Temmuz’u, tüm yönleriyle doğru analiz etmenin de çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu acı tecrübeyle devlet idaresinin, hangi amaç ve gerekçeyle olursa olsun tek bir kişiye, gruba, cemaate ya da zümreye bırakılmaması, hiçbir kişi ya da oluşuma ayrımcılık yapılmaması gerektiği inancı bir kere daha perçinlenmiştir.
Din kisvesine bürünmüş bir yapının devlette nasıl böylesi tehlikeli bir kadrolaşmaya varabildiğini ve bunun ülkemizi sürüklediği tehlikeli noktayı çok çok iyi anlamalıyız.

GEREKLİ DERSLER ÇIKARILMALI

Gerekli dersleri ne kadar çıkardık? Bu hadisenin bir daha yaşanmaması için hangi tedbirleri aldık?İster, tarikat, ister cemaat isterse sendika olsun, başka paralel yapıların oluşmasının önüne geçebildik mi?
Ülkemize 15 Temmuz’u yaşatanları asla affetmeyeceğiz ve affedilmesine de müsaade etmeyeceğiz. Ancak 110 bin civarında ihraç edilen, 35 bine yakın açığa alınan kamu çalışanı için de izlerin birbirine karışmaması vebali hassasiyetinde asıl suçluların ortaya çıkarılmasını da sonuna kadar destekleyerek adil bir araştırma ve yargılama istiyoruz. Bir an evvel bu sürecin tamamlanıp ülkemizin normalleşmesini istiyoruz.

ÜLKEMİZ VE ÜLKÜMÜZDEN ASLA VAZGEÇMEYİZ
Velhasıl, Varlığını Türk varlığına armağan eden bizler için ülkemiz, asla vazgeçemeyeceğimiz ülkümüz, fedakârlık sınırı tanımayacak ateşte sevdamız; geleceğimize dair tek endişemizdir. Başta ülkemizi yönetenleri ehliyet, adalet, liyakat ve ilk önce Devlete sadakat ilkelerinden vazgeçmemeye, özellikle kamuda istihdamların bu ana ilkeler üzerinden tesis edilmesi hususunda tarihe şerh düşme noktasında uyarıyoruz.

VERİLEN DEMOKRASİ MÜCADELESİ BİR DÖNÜM NOKTASI İDİ

15 Temmuz gecesi verilen demokrasi mücadelesi, ülke tarihimizde bir dönüm noktası olmalı, bütün ayrışmalar bir kenara bırakılmalı, ortak değerlerimiz etrafında, hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde adil, eşitlikçi, herkesi kucaklayan, liyakate ve hakkaniyete dayanan bir yapı oluşturulmalıdır.

Bu vesile ile başta bu toprakları bizlere vatan yapan şehitlerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, hain darbe girişimi esnasında şehit düşen kahraman vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler diliyor, tüm milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyoruz.

Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat