Heri Haber

Fatma Sayan, Ödülünü Emine Erdoğan’dan Aldı

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan’ın kızı Fatma Sayan, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanan hibelerle kendi işlerini kuran Girişimci Kadın Çiftçiler arasında yapılan yarışma sonucunda “Adaçayı” yetiştiriciliği dalında ödül aldı.

Fatma Sayan, Ödülünü Emine Erdoğan’dan Aldı
19 Ekim 2017 - 21:58 'de eklendi.

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan’ın kızı Fatma Sayan, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanan hibelerle kendi işlerini kuran Girişimci Kadın Çiftçiler arasında yapılan yarışma sonucunda “Adaçayı” yetiştiriciliği dalında ödül aldı.

Tarımda kadın istihdamını ve kadın çiftçi desteklerini artırmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanan hibelerle kendi işlerini kuran kadınlar için ödül töreni düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze’nin katılımıyla, Ankara Bilkent Otel’de yapıldı.

ÇORUMLU PROF. DR. ORHAN ÖZÇATALBAŞ JÜRİ ÜYESİYDİ.

Yarışmada hemşehrimiz Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş da jüri üyeliği yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Özçatalbaş, “Yarışma Kırsal alanda kadınların girişimci özelliklerini görmek ve üretimdeki gücünü anlamak bakımından son derece önemli olmuştur. Toplumda önemli bir farkındalık oluşturmuştur. Yakın gelecekte kadınların kırsal alanda çok daha güçlü olarak yer almasını sağlayacak teşviklerin devam edeceği anlaşılmaktadır. Bu girişimlerin sektöre dinamizm ve sosyo ekonomik bakımdan büyük yarar getireceği açıktır. Türiye’de ilk kez yapılan böyle bir etkinlikte jüri üyesi olmaktan mutluluk duydum. Doğrusu birbirindedn değerli projelerle karşılaştık. Kazanan projelerin sahiplerini ve aileleri gönülden kutluyoruz, projelerin çarpan etkisinin yüksek ve kırsalda örnek çalışmalar olacağına inanıyorum” dedi.

Programda yapılan konuşmaların ardından kadın çiftçilere ödüllerini Emine Erdoğan ve Bakan Fakıbaba birlikte verdi.

Jüri özel ödülünü, “Dağların Ekmeği Ballandı” projesiyle Aydın’dan Hafize Altınay, birincilik ödülünü “Gelenekten Geleceğe Sumak Ekşisi” projesiyle Kahramanmaraş’tan Sultan Kaçamaz, ikincilik ödülünü “Çıtır Çileğim” projesiyle Batman’dan Lale Basut ve üçüncülük ödülünü de “Ayşe Hanım’ın Çiftliği” projesiyle Samsun’dan Ayşe Akkuş aldı.

ÖDÜLÜNÜ EMİNE ERDOĞAN’IN ELİNDEN ALDI
“Adaçayı” yetiştiriciliği dalında dereceye giren Fatma Sayan’a ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan verdi.

Ödül töreninde Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ve Tarım İl Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Halit Yıldırım da Fatma Sayan’ın mutluluğunu paylaştı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat