Heri Haber

Eskiceköy Muhtarından Su Açıklaması

Eskice Köyü Muhtarı Ünal Bozok, köylerinde su sıkıntısı yaşanması ile ilgili gelişmeler hakkında açıklama yaptı.

Eskiceköy Muhtarından Su Açıklaması
10 Eylül 2018 - 17:24 'de eklendi.

Eskice Köyü Muhtarı Ünal Bozok, köylerinde su sıkıntısı yaşanması ile ilgili gelişmeler hakkında açıklama yaptı.

Yerel basında köylerinde bir aydır içme suyu sıkıntısı yaşandığı yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklama yapma gereği duyduğunu dile getiren Muhtar Bozok, köylülerin yaşanan su sıkıntısı nedeniyle 2 kilometre uzaklıktan su getirdikleri ifadelerinin doğru olmadığını, köy içinde 16 tane çeşmenin bulunduğunu ifade etti.

Habere konu olan köylülerin iddiasının aksine köylerinde ilk su pompasının yanması sebebi ile bir gün süreyle su kesintisi olduğunu iddia eden Muhtar Bozok, İl Özel İdaresi’ne yaşanan sıkıntıyı bildirdiklerini ve ikinci yedek pompayı devreye soktuklarını, bir ay süreyle çalışan bu pompanın da yanması üzerine durumu bir kez daha ilgili kuruma ilettiklerini anlattı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği ihalesi ile üçüncü pompanın takıldığını söyleyen Bozok, “köyümüzde iddia ettikleri gibi bir aydır su kesintisi yapılıyor diye bir durum yoktur” dedi.

Pompaların yanmasının sebebinin de köylerinde YEDAŞ’ın yaptığı çalışmalar nedeniyle sık sık elektrik kesintilerinin yaşanmasına bağlayan Muhtar Ünal Bozok, İl Özel İdaresi personellerinin hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak sorunun anında çözümü için çalıştıklarını dile getirirken, kendilerine teşekkür etti.

Öte yandan Muhtar Ünal Bozok, köylerindeki 3 su pompasının 22 bin 800 TL tutarında olduğunu, sadece bir tanesinin 7 bin 600 TL tutarının Köyleri Hizmet Götürme Birliği’nden karşılandığını da sözlerine ekledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER