escort bayan

Heri Haber Çorum

Deniz Fenerinden Yoksullara Bayram Desteği

Deniz Feneri “Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun” sloganıyla kurban bağışı kabulü için Çorum’da stand kurdu.

Deniz Fenerinden Yoksullara Bayram Desteği
50 views
31 Temmuz 2019 - 23:14

Deniz Feneri “Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun” sloganıyla kurban bağışı kabulü için Çorum’da stand kurdu.

Bu yıl kurban hisselerinin yurt içi bedelinin 1.200, yurt dışı bedelinin ise  720 Tl. olarak belirlendiğini kaydeden Deniz Feneri Derneği Koordinatörü Yasemin Eyvazlı, Kubbeli Cami önüne kurulan standa hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini söyledi.

Kurban Bayramı vesilesi ile her yıl binlerce aileye kurban eti yardımında bulunduklarını ifade eden Eyvazlı, bu yıl da hayırsever vatandaşların kurban bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için kurban organizasyonu düzenlediklerini açıkladı.

HELAL VE TEMİZ KESİM

Vekaletini aldıkları kurbanları gönüllü ve görevlilerin denetiminde İslami usullere ve hijyen koşullarına riayet edilerek kesildiğinin kaydeden Eyvazlı, Kurban kesildikten sonra bağışçıları SMS yoluyla anında ilgilendirdiklerini daha sonra da kurban kesim görüntülerini cep telefonlarına gönderdiklerini belirtti.

Dernek olarak kesilen kurbanları kendilerine teslim edildiği takdirde yoksullara ulaştırdıklarına vurgu yapan Eyvazlı, “Kendi kestiğiniz kurbanların ağızdan yoksullar için ayırdığınız payları adreslerini verdiğimiz Merkez ve irtibat ofislerinde sizi bekleyen Dernek görevlerine makbuz karşılığı teslim edebilirsiniz kendi imkanları ile Derneğimize gelemeyen bağışlar mısın payları adreslerinden teslim alınmaktadır” dedi.

Kurban kesimi yapılan ülkeleri de açıklayan Eyvazlı, bu ülkelerin Afganistan, Bangladeş, Benin, Burkina Faso, Burundi, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Gana, Kamerun, Kenya, Nepal, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Türkiye, Uganda ve Yemen olduğunu söyledi.

BAYRAM HARÇLIĞI

Bağışçılarının yeni elbise ve ayakkabılarla bayram sevinci yaşamak isteyen binlerce yetim ve yoksul çocuğu bayramlık giysi bağışlarıyla sevindirebileceklerini hatırlatan Eyvazlı, “Yetim ve yoksul çocukları sevindirmek isterseniz binlerce çocuğa derneğimiz aracılığı ile bayram harçlığı ulaştırabilirsiniz. Çikolata şeker kahve ve kolonyadan oluşan Bayram ikram paketimiz Onların yüzünü güldürecektir” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016