Heri Haber

Çorum Nöbet Tutmaya Başladı

Çorum Valiliği ve Belediye’nin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri dün gece başladı.

Çorum Nöbet Tutmaya Başladı
14 Temmuz 2017 - 15:25 'de eklendi.

Çorum Valiliği ve Belediye’nin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri dün gece başladı.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Çorum’da da yaklaşık bir ay boyunca Hürriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan Çorumlular, darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle meydanlarda tekrar yerini aldı.

Ellerinde bayraklarla çoluğuyla, çocuğuyla, yaşlısıyla genciyle her yaştan Çorumlu Hürriyet Meydanı’na koştu.

Vatandaşlar FETÖ’ye tepkilerini dile getirirken, kurulan platforma ise 15 Temmuz yıldönümü nedeniyle düzenlenen program gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ile başlayan program Kocatepe Camii İmam Hatibi Sefa Kırcı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilafeti ile devam etti.

Kur’an-ı Kerim tilafetinin ardından darbe girişiminde ve vatan savunmasında şehit olanlar için dua edildi.

Ahmet Hakan Karagül’ün ezgi konserinden sonra ise sahneye İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu çıktı. Döngeloğlu, “15 Temmuz ruhu ve Şuhedaya Dua” adlı programında Çorumluları hoş sohbetiyle adeta büyüledi.

Dün akşamki program Çorum Belediyesi tarafından katılımcılara çorba ikramında bulunuldu ve Türk Bayrağı dağıtıldı.

Programı bir süre Vali Necmeddin Kılıç da izledi. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse ise baştan sona programda yer alarak, vatandaşlarla sohbet ettiler.

15 Temmuz anma etkinliğinin finali yarın gerçekleşecek.

Anma programı kapsamında 15 Temmuz Masa Tenisi Müsabakası, Abdullah Tayyip Olçok Atletizm Müsabakası, 15 Temmuz Şehitler Müzesi temelinin atılması, Mehteran eşliğinde Valilik önünden başlayarak Milli Birlik Yürüyüşü yapılması, belediye önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an’ı Kerim tilaveti ve dua, protokol konuşmaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul konuşmasının izlenmesi, 12 şehidimizin isimlerinin okunması ve ekrana yansıtılması, 15 Temmuz sinevizyon gösterimi, tüm camilerde sela okunması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla demokrasi nöbetinin başlatılması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’deki konuşmalarının izlenmesi, Ulu Camii’de sabah namazının kılınması gerçekleştirilecek.

Demokrasi nöbeti ise 16 Temmuz Pazar günü saat 24.00’te sona erecek.SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat