Heri Haber

ÇESİAD, Kadınlar Gününü Kutladı

Merkezi İstanbul’da bulunan Çorumlu Eğitimci ve Sanayici İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) geçtiğimiz Cumartesi günü Ümraniye Belediyesi Nikah Salonunda 500 kişilik kadınlar gününe özel bir akşam yemeği düzenledi.

ÇESİAD, Kadınlar Gününü Kutladı
14 Mart 2019 - 8:57 'de eklendi.

Merkezi İstanbul’da bulunan Çorumlu Eğitimci ve Sanayici İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) geçtiğimiz Cumartesi günü Ümraniye Belediyesi Nikah Salonunda 500 kişilik kadınlar gününe özel bir akşam yemeği düzenledi.

Programa İstanbul’daki bürokratlar, iş adamları, sanayici ve esnaflar, sanatçılar, siyasiler, bursiyer öğrenciler ve çok sayıda Çorumlu kadınlar katılım sağladı.

Açılış konuşmasında Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karaca, “‘’Kıymetli Hazirun, Sevgili Çorumlular çok değerli öğrenci kardeşlerim ve kamuoyunun gözü kulağı basın emektarlarımız öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Sevgili öğrenci kardeşlerim öncelikle dünya kadınlar günü ile ilgili hazırladığınız çiçekler ve sticker için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun. Kadın öğretmendir ütopyadır annedir eştir yüce dinimizin de emrettiği gibi cennet anaların ayakları altındadır o yüzden kadınlarımıza ne kadar değer versek azdır. ÇESİAD olarak memleketimize ve doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödemek için siz öğrencilere ve hemşehrilerimize hizmet etmeyi şiar edindik” diyen Karaca konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bu projelerin ilk amacı da siz gençlerimizin eğitim öğretim noktasında donanımlı, sosyal aktif bir öğrencilik hayatı geçirmeniz ve özgüveni yüksek misyon vizyon sahibi bireyler haline getirerek memleketimize ve ülkemize değer katmaktır.

Sevgili genç kardeşlerim hepiniz Anadolu’dan buralara İstanbul’a okumak için geldiniz. Büyük şehirlerde üniversiteler ne kadar ilim irfan yuvası ise bir o kadarda illegal örgütlerin tuzağıdır. Hiçbir şekilde sizleri kutuplaştırmalarına izin vermeyin. Amacını tam olarak bilmediğiniz toplantılara sohbetlere kurum ve kuruluşlara gitmeyin. İlk başta sizlere abilik ablalık yaparlar yarın öbür gün elinize bildiri verip kullanmaya çalışırlar. Yabancı ideolojilerin sizi birbirinize düşman etmesine kesinlikle izin vermeyin. Bunlar sizlere bir gelecek sunamaz. Hepinizi birlik beraberlik içinde sadece ama sadece okumaya, iyi bir eğitim alarak kendinizi bu mega şehirde geliştirerek vatana millete ve ailenize hayırlı bir evlat olmaya davet ediyorum.

ÇESİAD’ı sadece burs veren bir dernek olarak görmeyin. ÇESİAD 15 milyonluk mega bir şehirde sizlere sahip çıkan koruyan kollayan bir aile kurumudur. Buradan da tüm hemşerilerime sesleniyorum özellikle bürokratlara her ne sebeple olursa olsun size gelen öğrencilere hoşgörü ve güler yüz göstererek onlara sahip çıkın bugünün gençleri yarının büyükleri yöneticileri onlar olacak biz onlara ne kadar sahip çıkarsak değer verirsek onlarda kendilerinden sonra gelen nesillere sahip çıkacaktır. Ülkemizin vatanını milletini seven, bölücülük yapmayan, kimseye uşaklık etmeyen sizin gibi gençlere ihtiyaç var. Değerli hemşehrilerim, yönetilen değil artık yöneten Çorumlular olmalıyız. Bugüne kadar eyeri biz tuttuk ata başkaları bindi. Şimdi ata binme sırası bizlerde. Biraz da biz koşturalım. Başı dik alnı açık şekilde temsil edilmeliyiz. Çorumlular olarak gücün ve nüfusun başkalarına yaranmakta değil tam tersine birlik ve beraberlikte olacağını düşünmekteyim.

Çorum mümbit yani verimli topraklardan oluşuyor. Bu topraklar tarıma, sanayiye katkı sağlıyor. En önemlisi ise memlekete insan üretiyor. Bizim insanlarımız her zaman devletinin, milletinin ve bayrağının yanında olmuştur. Bu yüzden sizlerle ne kadar iftihar etsek azdır. Konuşmama burada son verirken her zaman Çorum ve Çorumlunun yanında olmaya, siz gençlerin eğitimi ile ilgilenmeye devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı öncelikle hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederek. Sağ olun var olun” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
sanalbasin.com üyesidir
İLGİLİ HABERLER