Heri Haber

Ceritoğlu, PAB Güvenlik Komitesine Seçildi

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 137. Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Ceritoğlu, PAB Güvenlik Komitesine Seçildi
17 Ekim 2017 - 11:26 'de eklendi.

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 137. Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Ceritoğlu, Rusya Federal Meclisi Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko’nun davetine icaben Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 137. Genel Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın heyeti ile birlikte, St. Petersburg’a gitti.

Heyette Ceritoğlu’nun yanı sıra; AKP Grup Başkanvekili Mehmet Naci Bostancı, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Milletvekilleri ve Meclis görevlileri de hazır bulundu.

Rusya’nın St. Petersburg kentinde bulunan Ceritoğlu, 137. Genel Kurulun, Expo Forum’da gerçekleştirilen açılış törenine iştirak etti. Genel Kurulun açılış konuşmasını Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptı.

Parlamentolararası Birlik (PAB) 137’nci Genel Kurulu dolayısıyla Rusya’da bulunan Kahraman, burada çeşitli temaslarda bulundu.

Rusya’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan meclis başkanları ile birlikte Astoria Otel’de TÜRKPA toplantısı düzenledi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Yeni Zelanda, Pakistan ve Meksika Meclis Başkanları ile de birer görüşme yaptı. Görüşmelerde ikili ilişkiler ele alındı.

Kahraman, PAB başkanlığına aday olan Meksikalı Senatör Gabriela Cuevas ile de görüşme yaptı. Öte yandan Kahraman, St Petersburg’da restorasyonu devam eden Tatar Camisi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

CERİTOĞLU, PAB GÜVENLİK KOMİTESİNE SEÇİLDİ
Ceritoğlu’nun, yapılan PAB genel kurul toplantısında IPU Barış ve Uluslar arası Güvenlik Komitesine seçildiğinde dolayı böylece yurtdışı dünya kuruluşu olan PAB’da Türk delegasyonu olarak görev almış oldu.

Ceritoğlu, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 137. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Türkiye’de e-ticaret ve e- eğitim’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“TEKNOLOJİ AMAÇ DEĞİL ARAÇTIR”
Teknolojinin amaç değil araç olduğunu hatırlatan Ceritoğlu, “Teknoloji doğru kullanıldığı zaman faydalıdır. Bunun için kadınlarımızı ve gençlerimizi teknoloji bağımlısı değil kullanıcısı yapmak bizim görevimiz “ dedi.

Özellikle eğitimin teknolojinin en çok kullanılması gereken alanlardan biri olduğuna vurgu yapan Ceritoğlu, eğitimde teknolojinin anlamayı kolaylaştırdığını, pek çok konuyu somutlaştırdığını ve bilgiye en hızlı ulaşma imkanı sağladığını kaydetti.

“KADINLARIMIZI TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINDAN KORUMAMIZ LAZIM”
Kadınların Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaları için yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Ceritoğlu, “Kadınlarımızın teknoloji ile tanışırken, yaratıcılık, eğitim, ticaret, eleştiriler düşünme, işbirliği yapma, sosyalleşme ve bilgiye ulaşımları artarken, her şeyde olduğu gibi fazla kullanımı bağımlılığa yol açabilir. Kadınlarımızı olabilecek bu teknoloji bağımlılığına yakalanmalarını önlemek için gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat