Heri Haber

‘Bütün Hainlere Yeteriz’

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Türk milletinin kimseye verecek bir karış toprağı olmadığını belirterek, “Bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak.” dedi.

‘Bütün Hainlere Yeteriz’
12 Şubat 2018 - 17:41 'de eklendi.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Türk milletinin kimseye verecek bir karış toprağı olmadığını belirterek, “Bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak.” dedi.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Afrin Harekatı ile ilgili sendika merkezinde açıklama yaptı.

‘BÜYÜK BİR SALDIRI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Türkiye’nin büyük bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu belirten Selim Aydın, “Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye sokmuşlardır” dedi.

‘ASIL HEDEF, TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK MİLLETİ’

Aydın, bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de Türk milletinin bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıya olduğunu, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu da ifade ederek, “Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam’ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekâtıdır. Nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır.” diye konuştu.

‘TERÖRİSTLERİN SİLAHLARINA BAKTIĞIMIZLA DÜŞMANIN KİM OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ’

“Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz” diyen Aydın konuşmasına şöyle devam etti: “ Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir.

‘BÜTÜN HAİNLERE YETERİZ’

Hepimiz birer Mehmet’iz, birer askeriz. Bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor.

‘VATANIMIZIN SINIRLARI CETVELLE DEĞİL CEPHEDE KANLA ÇİZİLİR’

Bizim mahallemizde Türk’e rağmen, Türk’e karşı oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki, bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir. Dost düşman, yedi düvel iyi işitsin. Biz, Türkü ile Kürdü ile Lazı, Çerkezi, Arap’ı ile bir ve bütünüz. Kimseyle bir derdimiz, kimseye bir düşmanlığımız yok ancak bizimle derdi olan, devletimizin, milletimizin birliğini yok etmeye çalışanlarla görülecek bir hesabımız var.

‘EMPERYALİST HESAPLAR BOZULUYOR’

On binlerce kilometre öteden gelerek, coğrafyamızı kan gölüne çevirenlerden Türk milleti hesap soruyor. Emperyalist hesaplar bozuluyor, hain planlar yıkılıyor. Türk milleti, “Bozkurtların yurdunda, çakalların işi ne” diyerek askerinin yanında kıyama duruyor. Kahraman Mehmetçik yedi düvele, Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha gösteriyor. Gün bu gündür. Büyük yürüyüş başladı. Mazlumların göz yaşları dinsin, dostlar sevinsin; alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın. Tüm dünya bu sözümüzü duysun, düşmanlar ayağını denk alsın.

‘TÜM BENLİĞİMİZLE ASKERİMİZİN YANINDAYIZ’

Biz, askeriyle, milletiyle bir ve bütün olarak devletimizin ve devlet büyüklerimizin yanında, alacakları her kararın sonuna kadar arkasındayız. Bu bir vatan mücadelesidir. Bu bir namus mücadelesidir. Bu bir var oluş mücadelesidir. Bu bir Hak mücadelesidir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren, gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bilinsin ki, bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Allah var, gam yok. Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak. Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olacak.”

Basın toplantısında Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri de hazır bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
MHP, 49. Yaşını Kutluyor

Z Kütüphaneye Şehidin İsmi Verildi

IPARD II 3’üncü Başvuru Çağrı İlanı

Kapat