Heri Haber

Bu Bayraklar Cumhurbaşkanına Teslim Edilecek

AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları “ Bu Bayrak Bize Emanet” sloganıyla genel merkez gençlik kollarının başlattığı etkinlik için teslim töreni düzenlendi.

Bu Bayraklar Cumhurbaşkanına Teslim Edilecek
14 Temmuz 2017 - 18:14 'de eklendi.

AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları “ Bu Bayrak Bize Emanet” sloganıyla genel merkez gençlik kollarının başlattığı etkinlik için teslim töreni düzenlendi.

Bayrak teslim törenine;  Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Sadık Demirkol, AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ BAYRAĞI TESLİM ETTİ

AK Parti Gençlik Kolları tarafından ‘Bu Bayrak Bize Emanet’ sloganıyla 81 ilde 250 gence şehit aileleri adına Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Sadık Demirkol tarafından teslim edilen Türk bayrağı, 15 Temmuz’un yıl dönümü gecesi Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilecek.

AK Parti Çorum İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse yapılan tören ile  81 İlden 250 gencin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceği Türk bayrağını Çorum’u temsil edecek Şafak Ayvaz ve Mert Yıldırım isimli  gençlere emanet etti.

GENÇLER CUMHURBAŞKANINA TESLİM  İÇİN YOLA ÇIKTI

Teslim töreninde bir konuşma yapan Köse, 15 Temmuz’da millete silah doğrultanlarla, Çanakkale’de silah doğrultanların hedefinin  aynı olduğunu söyledi.

15 Temmuz’da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale’de silah doğrultanların hedefinin aynı olduğunu ifade eden Burak Köse, “Yüz yıl önce de 15 Temmuz’da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmekti” dedi.

ÇANAKKALE RUHU VARDI

Ecdadımızın Çanakkale’de yedi düvele karşı mücadele verdiği gibi, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı da mücadele edildiğini vurgulayan Köse, “Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikasta müsaade etmedik” diye konuştu.

HAİNLERİN PLANLARINI ALT ÜST ETTİK

“Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik” diyen Köse, açıklamasında, “O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler. O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000’den fazla kahraman gazi. O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere” şeklinde konuştu.

“UĞRUNDA ÖLMEYE YEMİN ETTİĞİMİZ BAYRAĞIMIZI TESLİM EDECEĞİZ”

AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenledikleri programda, 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettikleri bayrağı emanet edileceklerini söyleyen Burak Köse, 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayrakların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edileceğini bildirdi.

Emaneti teslim alan partili gençleri uğurlamak için böyle bir toplantıyı tertiplediklerini ifade eden Köse, “Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık” derken programa katılanlara da teşekkür etti.

Köse, “Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat