Heri Haber Çorum

“Arkadaşın Açıklamalarını Tasvip Etmiyoruz”

Çorum Muhtarları Derneği ve Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Yılmaz Kılcı, Çorum Muhtarlar Derneği olarak Çorum’a hem il merkezinde hem de ilçe ve köylere hizmet veren bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

“Arkadaşın Açıklamalarını Tasvip Etmiyoruz”
31 views
15 Kasım 2019 - 14:24

Çorum Muhtarları Derneği ve Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Yılmaz Kılcı, Çorum Muhtarlar Derneği olarak Çorum’a hem il merkezinde hem de ilçe ve köylere hizmet veren bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

Çorum Muhtarları Derneği ve Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Yilmaz Kılcı, Ulukavak Mahallesinde yaşanan ve gündemi meşgul eden baz istasyonu ile ilgili açıklama yaptı.

Dernek olarak üyelerinin, halk tarafından
seçilmiş mahalle ve köy muhtarlardan oluştuğunu belirten Kılcı, “Halkimıza hizmet vermek için yola çıkan ve seçilerek işbaşına gelen muhtarlarımiz, söz verdikleri hizmetleri, kendi mahalli imkanlarıyla değil, belediye, özel idare ve diğer kuruluşların katkilarıyla gerçekleştirmektedir” dedi.

Çorum Belediyesinin halka hizmet konusunda işbirligi yaptıkları kurumlar arasında olduğuna işaret eden Kılcı, “Muhtarlarımızla belediye başkanımızın işbirliği ve uyumlu çalışması, hemşehrilerimizin alacaği hizmete son derece olumlu yansımaktadır” diye konuştu.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil ibrahim Aşgın’ın hem adaylık sürecinde hem de seçildikten sonra muhtarla yakın ilgi gösterdiğini ifade eden Kılcı, “Muhtarlık müessesesine duyduğu saygıyı ve verdiği önemi dile getirmiştir. Göreve başlar başlamaz yaptığı ilk icraatlerden biri “Muhtarlık işleri Müdürlüğü”nü kurmak olmuştur. Sayın Aşgın, istişareye önem veren biri olarak şehrin ve mahallemizin sorunlarını bizlerle istişare etmekte, taleplerimizi dikkate alarak gereğini yapmak için gayret göstermektedir” şeklinde konuştu.

iki gün önce Ulukavak Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir’in mahallesine kurulacak olan baz istasyonu vesilesiyle yaptığı hareket ve açıklamaları dernek olarak tasvip etmediklerini kaydeden, Kılcı, “Hak arama ölçülerini,
saygı ve nezaket kurallarını aşan bu fevri hareketleri tasvip etmemiz mümkün değildir.

Ulukavak Mahallesi muhtarı üyemiz Hanefi Özdemir’ in, belediye uhdesinde olmayan bir
husus ile ilgili Belediye Başkanimiza yönelik yaptiğı hareketler ve hakaretler kamuoyunda
saşkınlıkla karşılanmiştır.

Halkımızı belediyeye ve başkana karşı tahrik etmenin, organize etmenin muhtarlık sorumluluğu ile bağdaşmadigı açıktır” dedi.

Muhtar arkadaşının yaptığı açıklamaların hiçbir şekilde derneklerini ve diğer muhtarları bağlamadığını açıklayan Kılcı, “Çoruma hizmet için yola çıkmiş bizler ve belediye yönetimimiz bundan sonra da uyum içinde çalışmayı sürdüreceğiz. Hemşehrilerimize hizmet yolunda kanunlar, ahlak kuralları ve hemsehrilerimizin beklentileri rehberimiz olacaktır” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016