Heri Haber

112 Çalışanına Çirkin Saldırı

ATTDER Çorum İl Başkanı Can Kargın, Çorum’un Alaca İlçesi’nde görevini yapmaya çalışan 112 ekibinin çirkin saldırıya uğradığını söyledi.

112 Çalışanına Çirkin Saldırı
16 Nisan 2018 - 8:48 'de eklendi.

ATTDER Çorum İl Başkanı Can Kargın, Çorum’un Alaca İlçesi’nde görevini yapmaya çalışan 112 ekibinin çirkin saldırıya uğradığını söyledi.

Alaca’da yaşanan silahlı saldırı sonucu yaralanan şahsa olay yerine çağrılan 112 acil ekipleri tarafından müdahale edildi. Yaralı şahıs tedavi edilmek üzere hemen sağlık ekipleri tarafından ambulansa alınarak ilk müdahaleyi gerçekleştirmeye çalıştı. Bu sırada yaralı şahsın akrabalarından birisi ambulansın arkasına binmek istiyor. Sağlık çalışanlarından E.Ü. bunun mümkün olmadığını isterse ambulansı önüne binebileceğini söylemesi üzerine çıkan tartışmada yaralı şahsın yakını tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Sağlık İl Müdürlüğünün konu ile ilgili gerekli adımları atacağına inandığını belirten ATTDER Çorum İl Başkanı Can Kargın olayı şöyle anlattı; “112 halk arasında Hızır diye bilinmez mi? Hızır ne demektir: Zor zamanda yetişen ulu…
En zor vakitte, gözümüzü kırpmadan canımızı ortaya koyarak, acınızı hafifletmek, paylaşmak, üzüntünüzü sevince çevirebilmek adına yeri geldiğin de aç ve susuz şekilde vatandaşlarımız için koşturuyoruz! Ne yağmur biliriz ne çamur. Ne kışın soğuğu vazgeçirir, nede yazın kuru sıcağı… İlmek ilmek her Vakaya ulaşır iken destan yazarız! Vatana millete hayırlı evlatlar, kulağında siren sesiyle doğar kucağımızda… Bizim güvencemiz bu yüce millettir!

Saat akşam 9 sularında Alaca ekibimiz ilçe de gerçekleşen silahlı yaralanma vakasına çıkarılıyor. Yaralı ambulansa alınarak, mevcut durumunu iyileştirmek adına müdahaleye başlanıyor. Yaralı yakını ambulansın arkasına binmek istiyor. Normal şartlarda, bebek ve yatalak hastalar dışında ambulansa hasta yakını dahi alınmadığı halde, hasta yakınlarının ajite olması sebebiyle arkadaşlarımız, yaralı yakınının ön tarafa binebileceğini belirterek, E.Ü. isimli personelimiz, rahat müdahale edebilmek için arka tarafa alamıyoruz ön tarafta refakat edelim diyor, E.Ü. kardeşimize bu sözünden dolayı yaralı yakını yumruklu saldırı gerçekleştiriyor, bu zorba kendini bilmez karakter yoksunu şahsı ambulanstan aşağı ekibimiz indiriyor. Zavallı ve karakter yoksunu şahıs o sırada polislere küfür ederek saldırıyor, Alaca 112 ekiplerimiz o kargaşada yaralının mevcut durumundan dolayı hızla naklini sağlıyarak hastaneye teslim ediyor. Sağlıkçıların fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldığında belirtilen beyaz kodu çekiyorlar…
Şimdi şu konuya dikkat çekmek istiyoruz! Bizler yardım etmek isterken, yardım edilecek duruma gelmeyi neden hak ediyoruz!

ÖLDÜĞÜMÜZ ZAMAN DEĞİL, YAŞARKEN KIYMET GÖRMEK İSTİYORUZ!
Bu olayın Attder Çorum olarak yakınken takipçisi olacağız… Bu saldırıyı en sert biçimde kınıyor, Saldırgan şahsın tutuklu yargılanmasını talep ediyor ve de bekliyoruz!
Şiddetin hiç bir türlüsünü kabul etmiyoruz!
Biliyoruz ki Sağlık Bakanlığımız, Çorum İl Sağlık Müdürlüğümüz de gerekeni fazlasıyla yapacaktır.
Hayat kurtarmak, sakat kalmamak, sana sağlık hizmeti sunmak amacıyla gelen ambulansa, o ambulansın ekibine teşekkür etmek yerine saldırmak, hangi kötü kelimeyle anlatsak eksik kalacaktır… Arkadaşlarımızın, her zaman sonuna kadar yanında destekçileriyiz…
Alaca 112 ambulans ekibinde görevli E.Ü., S. E. Ö. ve H. G. kardeşlerimize Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir daha böyle durumlarla karşılaşmamayı temenni ediyoruz.!”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER