logo

EYVAZ:HALKIMIZDAN HİZMET İÇİN TEKRAR İZİN İSTEYECEĞİZ

EYVAZ:HALKIMIZDAN HİZMET İÇİN TEKRAR İZİN İSTEYECEĞİZ

alaca belediye aday adayı açıklama (12)AK Parti Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, Alaca Belediye Başkanlığı’na yeniden aday adayı olduğunu açıkladı. Eyvaz, AK Parti İl Binası önünde tezahüratlarla karşılanırken, açıklaması da sık sık tezahüratlarla bölündü.

Dün AK Parti İl Binası’nda aday adaylığı açıklamasında bulunan Eyvaz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Nurettin Karaca’ya aday adaylığı müracaat dosyasını teslim etti. AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Nurettin Karaca, 1 Ekim’de başlayan sürecin büyük bir heyecan ile devam ettiğini dile getirerek, bu güne kadar çok sayıda başvuru aldıklarını tüm aday adaylarına başarılar dilediklerini söyledi.

AK Parti Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, Alaca Belediye Başkan aday adayı olarak yeniden başvuru yaptığını dile getirerek, yaptıkları hizmetlerde ne mahcup olduklarını ne de mahcup ettiklerini ifade etti. Alaca’nın AK Parti’den AK Parti’nin de Alaca’dan vazgeçmeyeceğinin altını çizen Eyvaz, halktan hizmet için tekrar izin isteyeceklerini vurguladı.
Bugüne kadar Alaca’ya yeni değerler katan, geleneksel belediyecilik kapılarının dışına çıkan ve sosyal Belediyecilik alanında hizmetler üreten bir anlayış içerisinde olduklarını kaydeden Eyvaz, “Hizmet dönemimiz içerisinde gerek alt yapı, gerek üst yapı alanında ilçeye önemli kazanımlar sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz. Yaptığımız hizmetlerle birlikte Alaca, “Marka Kent” olma yolunda önemli mesafeler kat etti” dedi.

alaca belediye aday adayı açıklama (1)
AK Parti Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, konuşmasında şunları söyledi:
“Hizmetlerimizde insanımızı ön planda tutmaya gayret ettik. Şehrin gelişebilmesi adına son 4,5 yıl içerisinde dev projeleri hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadık.
Yaklaşık 4,5 yıllık çalışma dönemimizin son bölümlerine gelmiş bulunmaktayız. 4,5 yıllık dönem sonunda halkımızın karşısına vermiş olduğumuz taahhütleri sizlerin sayesinde ve sizlerle birlikte alnımız ak, başımız dik bir şekilde gerçekleştirmiş olmanın mutluluğuyla çıkıyoruz. Bu fırsatı bizlere veren saygı değer Alaca halkına şükranlarımı sunuyorum.
Şimdi yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Allah’ın İzniyle halkımızdan hizmet için tekrar izin isteyeceğiz. Bu kez yerine getirdiğimiz hizmetlerimizin üzerine çıkarak, yeni projeler üretip hizmetlerimize devam edeceğiz.
Kısaca bizim dönemimizde yapılan hizmetlerden bahsetmek gerekirse; Alacalıların rüyası olan ve yıllardır bitirilemeyen Koçhisar Barajımızı bitirerek Hüseyinova’da toprak ile suyu buluşturduk. İçme suyu ve arıtma tesisini ilçemize kazandırıyoruz. Tesisimizin tamamlanmasıyla birlikte ilçemizin 100 yıllık içme suyu sıkıntısı ortadan kaldırılmış olacak. TOKİ konutlarımız ilçemizde tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde kura çekilişini gerçekleştirerek hak sahiplerine anahtarlarını teslim ettik. 2. Etap için talep alımlarımız devam etmekte olup, yeni konutları eklemeyi hedefliyoruz.
100 yataklı Alaca Devlet Hastanesi ek binası çalışmaları tamamlanmak üzere. Yılbaşında binanın teslimi gerçekleşecek. Yeni hastanemizle birlikte Ağız ve Diş sağlığı merkezi de hizmete girecek.

mustafa eker adaylık açıklaması (3)
Doğalgaz çalışmalarımızı tamamlayarak dosyamızı BOTAŞ’a sunduk. Yakın zaman içerisinde Alaca halkı doğalgazına kavuşacak. Eski belediye hizmet binamızı Hitit Üniversitesi’ne tahsis ederek ilçemize Meslek Yüksekokulu’nu kazandırdık. Bunun yanı sıra yüksekokul binasının tadilatını da biz gerçekleştirdik. Ayrıca şuan hizmet vermiş olduğumuz ve daha önce ilçe merkezinde atıl vaziyette bulunan hizmet binamızı restore ederek halkımızın hizmetine sunduk.
SİNPAŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik Bey tarafından İlçemize yaptırılacak olan kampus çalışmaları da hızla devam ediyor. Kısmet olursa ilçemiz güzel bir kampus alanına da sahip olacak.
Anadolu öğretmen lisesinin ilçemizde açılabilmesi İçin gerekli arsa teminini yaptık. Ayrıca okulumuzun alt yapı çalışmalarını da tamamladık.
Şehir stadyumumuzu çamur deryasından kurtararak FİFA standartlarında yeni bir stadyum haline getirerek gençlerimizin hizmetine sunduk. Çevre yolumuz tamamlandı. Alaca-Çorum arası duble yolumuz tamamlandı. Alaca-Yozgat arası duble yolumuz tamamlandı. Alaca-Aydıncık arası duble yolumuzun çalışmaları devam ediyor. Aynı şekilde Alaca-Sungurlu arası duble yolumuzun çalışmaları da devam ediyor. Şehit nedim tuğaltay lisesinin karşısındaki özel idareye ait olan araziye kız yurdu yaparak hizmete açtık. Aynı zamanda burada bir spor salonu ve halı sahayı da okulumuzun hizmetine sunduk. Çorum Caddesi üzerinde üst geçit yaparak öğrencilerimizin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerini sağladık. Hayvan barınağı yaparak cadde ve sokaklarda başıboş gezen hayvanları kontrol altına aldık. Veteriner kontrolünde bakımlarını yapıyoruz.
Her mahalleye bir park projesi kapsamında günhan mahallemize ilçenin en büyük parkını yaptık. Ayrıca özhan mahallesinde bir parkımızı da hizmete sunduk. Bunun dışında birçok parkta bakım ve onarım çalışmaları yaptık. Maraşlı mevkiinde Recep Tayyip Erdoğan parkımızın yapım çalışmalarına da yakın bir zamanda başlayacağız. Alaca İçin önemli bir sorun olan dere ıslahını gerçekleştirdik ve bunun yanına birde modern bir park ve yürüyüş parkurları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni parkımızın tamamlanmasıyla birlikte Alaca, önemli bir cazibe merkezi kazanacak.
Seçim vaatlerimizden birsi olan semt pazarımızın üzerinin kapatılması çalışmaları devam ediyor. Kısa süre içerisinde çalışmalarımız tamamlanmış olacak. 10 yıl aradan sonra ilçemizde yeniden sıcak asfalt çalışmalarını başlatarak, özellikle halkımızın yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklarda bozulan yollan yeniden yaptık. Bunun dışında kilit taşı ve parke çalışmaları da aralıksız devam ediyor.
AK Parti teşkilatımız takdir eder, Alacalı hemşehrilerim teveccüh gösterirse Allah’ın izniyle Alaca Belediyesi’ne tekrar aday olmak istiyorum. Aday Adaylığı müracaatımı bugün yapmış bulunuyorum. İlçemizin ve halkımızın hayrına olmasını diliyorum. Alaca Ak Parti’den, AK Parti’de Alaca’dan vazgeçmeyecektir diyor, herkese saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ