Heri Haber Çorum

Yakup Sarı’nın Meslektaşlarına İlk Mesajı

Çorum Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yakup Sarı, yaptığı açıklama ile meslektaşlara ilk mesajlarını verdi.

Yakup Sarı’nın Meslektaşlarına İlk Mesajı
24 views
12 Aralık 2019 - 8:42

Çorum Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yakup Sarı, yaptığı açıklama ile meslektaşlara ilk mesajlarını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığının 25.11.2019 tarih ve 23283644 sayılı Makam onayı ile görevlendirildiğim Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 11.12.2019 tarihi itibariyle göreve başladığını belirten Sarı, ” Köklü tarihi ve zengin kültürü ile uygarlık tarihinde önemli yeri olan Çorum şehrimizde eğitimin bir parçası olarak görev yapacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duymaktayım”dedi.

“Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, değerlerimize saygılı, kültürümüze duyarlı, yenilikçi, çözüm odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacak, eğitim ortamını bir ekosistem olarak görüp eğitimin tüm bileşenlerini aktif hale getireceğiz” diyen Sarı açıklamasını şöyle sürdürdü;

” Yeteneği ahlaki değerlerle bütünleşen çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetişen mutlu çocuklarımız güçlü Türkiye’nin en büyük kazancı olacaktır.

Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için elinden gelen tüm gayreti ve özveriyi gösteren değerli meslektaşlarım; Sizler dürüst, ilkeli, çalışkan, onurlu, inançlı ve kültürlere saygılı, doğru ile yanlışı ayırabilen, kendisini, ülkesine ve milletine adayan bir yeni nesil yetiştirmek üzere bu mukaddes vazifeyi yapmaktasınız. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz hep sizin güzel kelamlarınızı şiar edinecek, maharetli ellerinizle yetişecektir. Öğrencilerimizin gözlerindeki ışık rehberimiz, moral ve motivasyon kaynağımız olacaktır. Bizler hep birlikte azim ve şevkle bu güzel şehrimizin eğitim kalitesini yükseltmek için çabalayacak, birlikte güzel işlere imza atacağız. Unutulmamalıdır ki geleceğimiz bizim ellerimizde şekillenecektir.

Bu görevi bizlere uygun gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof.Dr.Ziya SELÇUK’a, Milletvekillerimize, bugüne kadar ilimizde görev yapan İl Müdürlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle il ve ilçelerdeki tüm mesai arkadaşlarıma, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016