Heri Haber

Uyum Haftası Şölen Tadında Başladı

Çorum Merkez İsmail Kakaç İlkokulu’nda 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanan uyum haftası bu yıl 10 Eylül itibariyle başladı.

Uyum Haftası Şölen Tadında Başladı
10 Eylül 2018 - 18:15 'de eklendi.

Çorum Merkez İsmail Kakaç İlkokulu’nda 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanan uyum haftası bu yıl 10 Eylül itibariyle başladı.

Bir hafta boyunca öğrencilerin kaygılarını gidermek, okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için çeşitlik etkinlikler yapılacak. Bu kapsamda, uyum haftasının birinci gününde İsmail Kakaç İlkokulu bahçesine şişme oyun parkı kuruldu, sınıflar bayraklar ve balonlarla süslendi.

Okulun çocuklar için cazibe merkezi olması gerektiğini düşünen okul yönetimi ilk günden şişme oyun parkıyla, balonlarla, pamuk şekerler ve çeşitli ikramlarla minikleri karşıladı ve minikler de bir hayli eğlenceli saatler geçirdi.


Her yıl olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılı İsmail Kakaç İlkokulu’ nda1. Sınıfa başlayacak öğrencilerinin sınıfları kura ile belirlendi. 9.30 ‘ da başlayan kura çekimi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasının ardından Okul Müdürü Ender Özcan Özçakır açılış konuşmasıyla başladı.

Konuşmasının başında öğretmenleri, öğrencileri ve velileri selamlayan Özçakır, çocuğun okulu sevmesinin ve uyum sağlamasının, öğrenmeyi kolaylaştıracağını vurgulayarak çocukların sevgisini kazanmak ve ilgisini çekmek için şişme oyun parkı, pamuk şekerleri, bayraklar, şekerler ve uçurtma şenliğinin hazırlandığını belirtti.

Hedeflerinin, akademik eğitimin yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal eğitimlerle çocukları kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olarak yetiştirmek olduğunu belirten Özçakır, “Yeni öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Ender Özcan Özçakır’ ın konuşmasının ardından okul yönetiminin oluşturduğu komisyon tarafından 1. sınıfların kura çekimine başlandı.

Kura, tüm velilerin huzurunda sınıflar arası kız-erkek eşitliğini saylayacak şekilde gerçekleştirildi. İsimlerin yazıldığı kâğıtlar isimler belli olmayacak şekilde katlanarak şeffaf kaplara konuldu. Kura çekimine öğrenciler ve veliler de şeffaf kaplardaki katlanmış kâğıtları çekerek katıldı.

Heyecanları gözlerinden okunan veliler ve öğrenciler sınıflarının belirlenmesinden sonra sınıflarına gitti. Kura çekiminin ardından çocuklar şişme oyun parkında doyasıya eğlendiler, uçurtmalar uçurdular.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER