Heri Haber

“eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülü” nü Çorum’a Kazandırdı

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Mustafa Burhan Esen “You are The Picture” (Sen Resimsin) isimli etkinlik projesi ile “eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülü” aldı.

“eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülü” nü Çorum’a Kazandırdı
13 Temmuz 2017 - 16:06 'de eklendi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Mustafa Burhan Esen “You are The Picture” (Sen Resimsin) isimli etkinlik projesi ile “Twinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülü” aldı.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Şule Toksoy ile İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret eden Görsel Sanatlar Öğretmeni Mustafa Burhan Esen proje hakkında bilgi vererek: “Seçtiğimiz bu sanat projesine 19 öğrencimizi dahil ettik. Avrupa’daki sanat müzelerinde yer alan tabloları okul ortamına uyarladık. Projeye toplamda 20 ülkeden 465 öğrenci ve 33 öğretmen katıldı. Öğrencilerimiz böylece ünlü ressamlara ait tabloları yakından tanıma ve kültürel işbirliği geliştirme fırsatı yakaladılar.” diyerek önümüzdeki öğretim yılında yeni projelerle devam edeceğini ifade etti.

Okul Müdürü Şule Toksoy, Mayıs ayında, proje kapsamında yapılan çalışmalardan oluşan bir sergi açarak projenin finalini yaptıklarını belirtti ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e teşekkür etti.

Gereken desteği her zaman vermeye hazır olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük,“Bakanlığımız bu tür projeleri destekliyor. Kişisel gelişime, dil öğrenimine katkı sağlıyor. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hareket kazandırıyor. Diğer okullarımıza ve öğretmenlerimize örnek teşkil ediyor. Bu güzel çalışmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Size destek olan Okul Müdürümüzü, öğretmen arkadaşları ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Başarınızın devamını diliyorum” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat