Heri Haber

Spora Destek İçin Teşekkür Ettiler

Çorum A. K. S. F. Genel Başkanı Sefer Kurtaran’dan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e teşekkür ziyareti.

Spora Destek İçin Teşekkür Ettiler
07 Temmuz 2017 - 18:37 'de eklendi.

Çorum A. K. S. F. Genel Başkanı Sefer Kurtaran’dan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e teşekkür ziyareti.

Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Sefer Kurtaran, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Aylar ve Hayretttin Karaca ile İl Milli Eğitim Müdürü Büyük’ü ziyaret ederek amatör spora verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette Çorum A. K. S. F. Genel Başkanı Sefer Kurtaran: “ Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyetlerimizde en önemli paydaşımız. Sporla uğraşan gençlerimizin suça karışmadıkları ve sosyal hayatta daha başarılı oldukları görülüyor. Bu kapsamda bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük amatör sporun önemine değinerek: “Vatandaşlarımızın ruhen ve bedenen sağlıklı yetişmelerinde amatör sporların katkısı büyük. Öğrencilerimizin anaokulundan itibaren, ilkokul, ortaokul, lise her dönemde kulüp çalışmaları yapmalarını önemsiyoruz. Oyun disiplini karakter oluşumuna olumlu etki yapıyor. Bakanlığımız da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile protokoller imzalıyor. Öğrencilerimizin mutlaka sanatsal, sportif faaliyetler içerisinde olmasını istiyoruz. Özellikle internetin yaygın olduğu günümüzde gençlerimizi spora yönlendirmek için hepimize görev düşüyor. Başarı duygusunu tatmak öğrencilerimizi motive ediyor, akademik başarılarını artırıyor” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat