Heri Haber

Spor Lisesi’nde Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı

Çorum Spor Lisesi Yetenek sınavına başvurular başladı.

Spor Lisesi’nde Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı
12 Haziran 2018 - 15:46 'de eklendi.

Çorum Spor Lisesi Yetenek sınavına başvurular başladı. Yetenek Sınavına bu yıl 8.sınıfı bitiren öğrenciler başvuru yapabilecektir.

Konu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Murat Terlemez, başvuruların 26 Haziran tarihi itibariyle sona ereceğini, yetenek sınavına başvurmak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar bizzat okula gelerek veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerini belirtti.

Posta yoluyla başvuracakların en geç 26 Hazirana kadar okula ulaşacak şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Yüzde yetmiş yetenek sınavı ve yüzde otuz ortaokul başarı puanının ortalaması ile öğrenciler okulumuza kayıt hakkı elde edeceklerdir.

Başvuru için gerekli belgelerin neler olduğunun okul sitesinden veya okulun aranarak öğrenebileceğini söyleyen Okul Müdürü Terlemez, bu yıl Spor Lisesine 60 öğrenci alacaklarını söyledi.

Terlemez, yetenek sınavının 2-6 Temmuz tarihleri arasında Spor Lisesinde yapılacağını belirtti. Terlemez, “Spora ilgisi ve yeteneği olan, kendisini bir spor dalında geliştirmek ve üniversitelerin BESYO bölümünde okumak isteyen tüm öğrencilerimizi Spor Lisemize bekliyoruz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Temiz Gelecek Hediyesi

Bülent Tezcan Çorum’a Geliyor

CHP Muhtarları Dinledi

Kapat