Heri Haber

Projelerini Sundular

İskilip Fen Lisesi Sanat ve Spor Grubu hazırladığı Ulu Çınarı Anlamak” adlı projelerini İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu’na sundular.

Projelerini Sundular
16 Ekim 2018 - 8:16 'de eklendi.

İskilip Fen Lisesi Sanat ve Spor Grubu hazırladığı Ulu Çınarı Anlamak” adlı projelerini İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu’na sundular.

Okul Müdür V. Ali Candan, proje sorumlusu Davut Yıldırım ile proje ekibi öğrencileri ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açmış olduğu Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmesi kabul edilen İskilip Danışmend Fen Lisesi Kültür, Sanat ve Spor Grubu’nun hazırladığı “Ulu Çınarı Anlamak” adlı projenin tanıtımını İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu’na öğrenciler gerçekleştirdi.

Amacı, Osmanlı kültürünün milli, tarihi ve manevi değerlerini tanıyan, öğrenen, öğrendiklerini gelecek nesillere sanatsal yollarla aktaran bireylerin yetişmesi olan proje ile gençlerin, Osmanlının kuruluş dönemi hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmaları, özgüvenleriyle kültür ve sanat alanlarına etkin katılmalarının sağlanması öğrenciler tarafından asıl hedef olduğu bildirildi.

Öğrenciler, Atcıoğlu’na yapacakları projenin 22 Ekim 2018 tarihinde Osmanlı Döneminin kuruluş yıldönümü ile ilgili verilecek seminerle başlayacağını, 1-4 Kasım 2018 tarihleri arası Bilecik – Söğüt – Domaniç gezileriyle devam edeceğini ve 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında gezinin resim sergisini gençliğe ve tüm İskilip halkına sergileyeceklerini aktardılar. Ardından bir rapor ile birlikte bülten oluşturularak Osmanlı kuruluş dönemine ait öğrencilerin hazırlayacağı kitapçık basımı faaliyetleri kamuoyu ile paylaşılarak proje tamamlanacağı bilgisini verdiler.

İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu kabul edilen projeleri için öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti. Öğrencilere ” Okulumuz ve ilçemizi ön plana çıkardınız. Kutluyor, tebrik ediyorum. Onca başvuru arasından projenizin destek alıp kabul görmesi ve başarmanız sizleri mutlu ettiği kadar bizleri de mutlu etmiştir. Bu çalışmanız hem kendinize hem de etrafınızdakilere ecdadımızı hatırlatacak anlatacaksınız. Bu çalışmaları yaparken projede gösterdiğiniz başarıyı okul derslerinde de göstererek daha başarılı olmayı hedeflemelisiniz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER