Heri Haber

Öğrencilere İş Sağlığı Eğitimi

Çorum Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Öğrencilere İş Sağlığı Eğitimi
13 Nisan 2018 - 17:59 'de eklendi.

Çorum Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı temin etmek, olası iş kazalarını ve meslek hastalıklarını minimize edebilmek, karşı karşıya bulunulan mesleki riskler ve bu risklere karşı alınması gerekli tedbirleri öğretmek ve iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmak amacıyla Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaz döneminde işletmelerde beceri eğitimine başlayacak olan 10. sınıf öğrencilerine “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verildi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen eğitimde öğrencilere iş sağlığı için uyulması gereken kurallar, güvenli çalışma ortamları, yaşanmış ve yaşanması muhtemel iş kazaları, verimli çalışma koşulları ve ilkyardım konularında ayrıntılı bilgiler verildi.

İSG Eğitimi, okul öğretmenleri ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimi almış mezun öğrenci Dilara Başaran’ın katkılarıyla gerçekleştirildi.

İş kazalarının büyük bir kısmının önlenebilir insan hataları nedeniyle ortaya çıktığı üzerinde durulan eğitimde bu kazaların en asgari seviyeye çekilebilmesi için alınması gerekli tedbirler ve muhtemel bir iş kazası sonrası yapılacak ilk yardım yöntemleri detaylı bir şekilde anlatıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Üniversiteden Özel Öğrencilere İlgi

Bayan Gül’den Hastalara Moral

Yavru Köpeğe Onlar Sahip Çıktı

Kapat