Heri Haber

“Mülakat Haksızlığına Son Verildi”

Türkiye Kamu Sen Çorum İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, açıklanan  2019 Yılı İlk Defa Yönetici Görevlendirmelerine ilişkin sözlü sınav (mülakat) sonuçları yazılı sınav sonuçları ile aynisi olduğunu söyledi.

“Mülakat Haksızlığına Son Verildi”
03 Ağustos 2019 - 18:30 'de eklendi.

Türkiye Kamu Sen Çorum İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, açıklanan  2019 Yılı İlk Defa Yönetici Görevlendirmelerine ilişkin sözlü sınav (mülakat) sonuçları yazılı sınav sonuçları ile aynısı olduğunu söyledi.

Aydın, açıklanan sözlü mülakat sonuçlarının, yazılı sınav sonuçları ile aynısı olduğunun, İl Milli Eğitim Müdürü tarafından ifade edildiğini kaydetti.

Bu uygulamanın Türkiye geneline yayıldığına dikkat çeken Aydın, “Mülakat haksızlığına son veren bu güzel ve doğru uygulamanın yayılması için çaba gösteren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın Talip Geylan beyefendiye, uygulamayı yapan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk beyefendiye, Bakanımızın liyakat hassasiyetini gözeten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yılmaz beyefendiye, Mülakat komisyonunda bulunan arkadaşlara, Çorum İl Müdürlüğünde çalışan eğitim çalışanları adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Böylelikle listelerin, referansların, “siz kimleri dediyseniz efendim” anlayışının bir hükmü kalmamıştır” diyen Aydın, konu ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Tabi bu tablo, mülakatlarda %100 başarı sağladık diye basın açıklamaları yapanları üzmüştür, Siyasilerin ve bazı STK ların vermiş olduğu listeler neticesinde işlem tesis edip, tiyatro çevinleri üzmüştür. Geçtiğimiz yıllarda İlimizde yapılan mülakat sonuçları içinde açıklama yapardık. En son geçen yıl yaptığım açıklama:
Elinize sağlık AĞALAR! Ülke bu haldeyken sizin makam hırsınıza yazıklar olsun.Sonuçlara şaşırdık mı? Tabiki Hayır!
Maalesef yine aynı tiyatro. Yine otekilestirme, yine hesabı titizlikle yapılmış puanlar, birlik beraberlikmis, liyakatmış, umurlarında değil bunların

Bu memlekete adaletle, hakkaniyetle hizmet etmek isteyen, tertemiz, pırıl pırıl insanlar yine harcanıyor. Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Ağalar şunu unutmayın; adil olamadığınız ve hakkını veremediğiniz o makamlar bir gün sizin can düşmanınız olacaktır.
Netice itibariyle, liyakati, ehliyeti esas alıp eğitim çalışanlarını hiç bir yapıya muhtaç etmeden tavır takınanları kutluyor, sendika, vakıf, dernek ve siyaset tarafından oluşturulan listeler neticesinde şimdiye kadar işlem yapanları da bir kez daha kınıyorum” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER