Heri Haber

Mehmetçik Anadolu Lisesi İtalya’da

Çorum Merkez Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, İtalya’nın Verona şehrinde proje toplantısına katıldı.

Mehmetçik Anadolu Lisesi İtalya’da
12 Nisan 2019 - 10:02 'de eklendi.

Çorum Merkez Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, İtalya’nın Verona şehrinde proje toplantısına katıldı.

Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri İspanya koordinatörlüğünde kabul edilen, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen, öğrenme güçlüğü çeken öğrencileri desteklemek için yazılan “I’m Not Speechless And İnvisible Don’t Leave Me Behind: Supporting Students With Learning Disabilities” isimli, ( Ne dilsizim, ne görünmez… Beni gölgende bırakma!!!) 2017-1-ES01-KA219-038231_6 numaralı proje kapsamında İtalya’nın Verona şehrine gittiler.

Proje hakkında Mehmetçik Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada;

“Türkiye, İspanya, Hırvatistan ve İtalya’nın ortak olduğu projede öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin eğitime kazandırılması amaçlanıyor.

Bu öğrencileri teşvik etmek, onlara yönelik öğretme ve öğrenme yöntemleri bulmak, derslerde etkin rol oynamalarını sağlamak projenin amaçlarındandır. Öğrencileri kendi yaşıtı diğer öğrencilerle birlikte sınıf hayatına katmak, onları her yönüyle tanımak, öğrenme yetersizliğinin nedenlerini ortadan kaldırmak için önlem alarak başarıyı artırmak amaçlanmaktadır.

İtalya’nın Verona şehrinde projenin son toplantısı yapılarak projenin sonuçları değerlendirildi. Bu güne kadar gerçekleştirilen etkinliklerin sunumu yapıldı. Öğrenciler ve öğretmenler için birçok aktivite gerçekleştirildi” denildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER