Heri Haber Çorum

Gönüllü Olarak Maske Dikiyorlar

İskilip Halk Eğitimi Merkezi’nde Çorum Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi ‘nin ihtiyacını karşılamak için hiçbir maddi karşılık beklemeden tamamen gönüllülük esası ile maske üretimi gerçekleştiriliyor.

Gönüllü Olarak Maske Dikiyorlar
2 views
03 Nisan 2020 - 16:31

İskilip Halk Eğitimi Merkezi’nde Çorum Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi ‘nin ihtiyacını karşılamak için hiçbir maddi karşılık beklemeden tamamen gönüllülük esası ile maske üretimi gerçekleştiriliyor.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin talimatı ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın koordinesi ile Çorum ilindeki Halk Eğitimi Merkezleri tarafından gönüllülük esasına göre başlatılan maske dikimi faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

İskilip Halk Eğitimi Merkezi’nde de usta öğretici, kursiyer, memurlar ve esnaftan oluşan yaklaşık 15 gönüllü ile maske dikimi faaliyeti sürdürülüyor. Maske dikimi için duyurunun yapılmasının ardından hiçbir maddi karşılık beklemeden faaliyete katılan gönüllüler, her gün ortalama bin 500 maske dikerek Çorum Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesindeki sağlık personelinin maske ihtiyacını karşılamak için çaba gösteriyorlar.

Suriye’de çıkan savaş sebebiyle Türkiye’ye gelen ve 5 yıldır İskilip’te ailesi ile ikamet eden Suriyeli Muhammed EKK(40) isimli sığınmacı da İskilip Halk Eğitim Merkezi’ne başvuruda bulunarak, ayaklarından rahatsız olmasına rağmen, hiçbir maddi karşılık talep etmeden gönüllü olarak bu faaliyete katıldığı belirtildi.

Suriyeli Muhammed EKK, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkı bize zor günlerimizde kucak açtı. Her türlü problemimizde yanımızda oldular ve olmaya devam ediyorlar. Ben ve ailem de bu zor günlerde bize destek olan kardeşlerimize yardım etmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Halk Eğitimi Merkezi’nde maske dikildiğini duyunca ben de başvurdum ve az da olsa bir katkım olsun istedim. Ne yaparsak yapalım bize yapılan iyiliklerin ve desteğin, gösterilen hoşgörünün karşılığını ödeyemeyiz. Ama Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali de olsa bir katkı yapabilirsek yeter. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletine her zaman minnettarız ve duacıyız” diyerek duygularını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı,” Suriyeli Muhammed EKK’ nin gönüllülük faaliyetlerinde bulunması bizi çok duygulandırdı. Biz ülke olarak mazluma yardım ettiğimizde, hiçbir karşılık beklemedik. Ne mutlu ki bize, insanların kalplerine dokunan bir ülkeyiz. Bu zor zamanlarda her türlü gönüllülük faaliyetlerinde bulunan vatandaşlarımıza ve Suriyeli Muhammed gibi nice canlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016