Heri Haber

‘En Değerli Sermayemiz Evlatlarımızdır’

Çorum’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Bahçelievler ve Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda karne töreni düzenlendi.

‘En Değerli Sermayemiz Evlatlarımızdır’
09 Haziran 2018 - 11:29 'de eklendi.

Çorum’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Bahçelievler ve Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda karne töreni düzenlendi.

Karne törenine Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti Milletvekili Adayı Erol Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan “Yaz tatili başlasa da eğitim her zaman devam ediyor. Tatilde öğrenmeyi ihmal etmeyin. Hem dinleneceksiniz hem de kitap okumaya devam edin. Bugün ilimizde 490 okulda 94 bin öğrencimiz ve 6 bin 590 öğretmenimiz tatili hak ettiler. Öğretmen ve öğrencilerimizin güzel tatil geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Öğrencilere yaz tatilini dinlenerek geçirmelerini tavsiye eden Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan “Hem dinlenin hem de bol bol kitap okuyun. Yaz tatilindeyiz diye de asla eğitimden kopmayın.” dedi.

Eğitim alanında Çorum’a yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Ceylan “Hükümet olarak eğitime önem veriyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi ve kaliteli bir ortamda eğitim görmesi için bir takım çalışmalar yaptık. Bu kapsamda Çorum’umuza 3 bin 500 derslik kazandırdık.” diye konuştu.

Karne dağıtımından sonra Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül bayrak töreni öncesi öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller dilediler.

Fatih Sultan Mehmet İlkokulundaki karne törenine katılan AK Parti Milletvekili Adayı Erol Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, İlçe Başkanı Erhan Akar,  öğrencilere karne dağıtarak iyi tatiller dileklerinde bulundular.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Karadağ, ilk karne heyecanı yaşayan kelebekler sınıfı minik öğrencilerinin mutluluklarına ortak oldu.

Çocukların bundan sonraki hayatlarında sağlıklı yaşam dileğinde bulunan Karadağ, evlat acısının zor olduğunu ve böyle bir acıyı kimseye yaşatmaması temennisinde bulundu.

Velilerle sohbet eden Karadağ, öğrencileri tek tek yanaklarından öperek karnelerini verdi.

İnsanların ve ülkelerin en iyi sermayesinin çocuklar ve gençler olduğuna dikkat çeken Karadağ, çocuklara şefkatli yaklaşılmasını ve sokak terörünün içerisine bırakılmaması gerektiğini savundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Erol Kavuncu’nun Acı Günü

Sağlık Turizminde Hedef 20 Milyar Dolar

Karaosmanlılar İftarda Buluştu

Kapat