Heri Haber

Danişment Gazi İstanbul’a Davet Edildi

Çorum Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılacak.

Danişment Gazi İstanbul’a Davet Edildi
08 Eylül 2019 - 12:57 'de eklendi.

Çorum Danişmend Gazi İmam Hatip Ortaokulu Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline katılacak.

Danişment Gazi, ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık ve teknoloji etkinliği olan, tek festival Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nden yarışmaya katılma hakkı elde etti.

Festival kapsamında 19 farklı kategoride düzenlenen Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmasına, yaklaşık onbin proje başvurusu arasından “Afet Yönetimi” alanında Teknoloji ve Tasarım dersinde tasarlanan “Akıllı Kiremitler” adlı projeyle Danışmend Gazi İHO İstanbul’a davet edildi.

Proje hakkında bilgi veren danışman öğretmen Ebru Efe “özellikle deprem bölgelerinde bulunan yerleşim yerlerindeki binaların ana maddesi tuğla, kiremit yerine kullanılacak malzemelerin şekil ve hammadde olarak yeniden tasarlanması ve daha sağlam alternatifler üretmek üzere düşünülen projemiz ile can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Böyle büyük bir organizasyonda okulumuzu ve ilimizi temsil etmekten gurur duyyoruz” dedi.

Okul Müdürü Osman Şenoğlu, “Tasarım ve prototiplerin ortaya çıkarılması yaklaşık bir yıllık bir çalışmanın ürünü olan projede emeği geçen Teknoloji ve Tasarım öğretmenimiz Ebru Efe ve öğrencimiz Yusuf Üveyik’e teşekkür eder, başarılar dileriz.”dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER