escort bayan

Heri Haber Çorum

ÇESİAD’dan Boğaz’da Görkemli Açılış

2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk kahvaltısını Galatasaray Adası’nda gerçekleştiren ÇESİAD (Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İşadamları Derneği) yeni dönemi görkemli şekilde başlattı.

ÇESİAD’dan Boğaz’da Görkemli Açılış
47 views
18 Ekim 2016 - 0:24

2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk kahvaltısını Galatasaray Adası’nda gerçekleştiren ÇESİAD (Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İşadamları Derneği) yeni dönemi görkemli şekilde başlattı.

Bursiyerler, yönetim kurulu üyeleri, işadamları, çeşitli Çorumlu bürokrat ve siyasetçilerin katıldığı kahvaltıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Karaca konuşmalarında şunları belirtti;

“ Sizlere kültürün ve sanatın başkenti, boğazın incisi Türkiye’nin kalbi İstanbul’un yükselen değeri Beşiktaş’tan sesleniyorum. Öncelikle bu güzide mekânı bizlere tahsis eden belediye başkanı Sayın Murat Haznedar’a çok teşekkür ediyorum. Sevgili hemşerilerim, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülke olarak sıkıntılı günler geçirdik. ÇESİAD olarak kaçınılmaz olarak biz de bir şekilde etkilendik. Bizler daima ‘STK’lar siyaset üstü bir kurumdur’ felsefesi ile hareket ettik ve bunun ne kadar doğru olduğunu 15 Temmuz sürecinden sonra daha iyi anladık. Türkiye’de bizim gibi faaliyet gösteren 863 tane dernek ve vakıf kapatıldı. Biz ÇESİAD olarak çok şükür dimdik ayaktayız. Bu da bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Fakat bu olumsuz etkilere rağmen bursiyer sayımızı azaltmadık aksine %30 artırarak yolumuza devam ediyoruz. İnşallah sizlerin sayesinde İstanbul’da Çorumlular olarak daha da güçleneceğiz. Sevgili gençler, memleketimize ve doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödemek için projeler gerçekleştiriyoruz. Bu projelerin başında siz gençlerimizin eğitim öğretim noktasında donanımlı sosyal ve aktif bir öğrencilik hayatı geçirmeniz özgüveni yüksek misyon ve vizyon sahibi bireyler haline getirerek memleketimize ve ülkemize değer katmaktır. Sevgili gençler, hepiniz Anadolu’dan buralara okumak için geldiniz. Üniversiteler ne kadar ilim irfan yuvası ise bir o kadar da illegal örgütlerin tuzağındasınız. Yabancı ideolojilerin sizi birbirinize düşman etmesine izin vermeyin. Masalarda ya da duvarlarda yazılmış size ait olmayan içi boş sloganlar sizi bir yere götürmez. Sizlere bir gelecek sunamaz. Hepinizi birlik ve beraberlik içinde sadece ama sadece okumaya, iyi bir eğitim alarak vatana millete ve ailenize hayırlı bir evlat olmaya davet ediyorum. Aramıza yeni katılan öğrenciler şunun farkında olmalıdır, ÇESİAD’ı sadece burs veren bir dernek olarak görmeyin, 15 milyonluk mega bir şehirde sizlere sahip çıkan, koruyan kollayan bir aile kurumudur. Buradan bütün hemşerilerime sesleniyorum, kapımız herkese açık ÇESİAD herkesi kucaklayan bir cemiyettir. Sizleri de aramızda görmekten memnun oluruz. Bu nazik davetimizi kırmadığınız için hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. ” diye konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016