Heri Haber

Borsaya Teknik Gezi Düzenlediler

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yönetim Organizasyon Bölümü ile TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu ortak faaliyeti olarak Çorum Ticaret Borsasına teknik gezi düzenlendi.

Borsaya Teknik Gezi Düzenlediler
04 Ekim 2019 - 18:37 'de eklendi.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yönetim Organizasyon Bölümü ile TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu ortak faaliyeti olarak Çorum Ticaret Borsasına teknik gezi düzenlendi.

İşletme Yönetimi ve Yerel Yönetimler Programı öğrencileri, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mustafa Ceylan, Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Özçalık ve İşletme Yönetimi Programı Öğretim Görevlisi Fatih Şanöz nezaretinde Çorum Ticaret Borsasını tanıma ve işleyişini yerinde görme imkanı buldular.

İşletme ve İktisat ders içeriklerine uygun olarak piyasa ve işleyişini reel ortamda görme amaçlı, katılma ve analiz etme etkinliğinde bulunuldu. 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen programda Çorum Ticaret Borsasına gelen ürünlerin numunelerinin alınma süreci, Ürün Analiz Laboratuvarı ve Seans Odası öğrencilere tanıtıldı.

Toplantı Salonunda Çorum Ticaret Borsası, Borsa Danışmanı Süleyman Çiftçi, TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu Borsa Temsilcisi Kayahan Boztepe’den bilgi alan öğrenciler, laboratuvarda gerçekleştirilen ürün analizini de gözlemlediler. Ayrıca öğrenciler alım-satım işlemlerinde kullanılan ihale sistemini ve bilgisayar programını da bizzat deneyerek bilgi ve tecrübe edindiler. Çorum Ticaret Borsası üyesi aynı zamanda TOBB Çorum İl Genç Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Kayahan Boztepe borsanın tüccarlara bakan yönü hakkında öğrencilere bilgi vererek, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Ceylan “ Öncelikli olarak Sektör- Üniversite işbirliği noktasında kendilerini teşvik eden ve her türlü desteği sağlayan Rektörümüz sayın Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’e, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Zekeriya Işık’a, alıcı ve satıcının biraraya geldiği güzel bir piyasa sistemi olan Çorum Ticaret Borsası ziyaretine öğrencilerimizi kabul eden Çorum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı sayın Naki Özkubat’a ve yönetim kuruluna ve bu gezide bize eşlik eden TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Elvan Can Çabuk’a teşekkür ederim. “dedi.

TOBB Çorum Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Elvan Can Çabuk,Mesleki Teknik Eğitimin Memleket meselesi olduğunu belirterek, üniversite koridorlarının sanayinin ve ticarethanelerin bahçelerine açılmadıkça güçlü ekonominin oluşamayacağını söyledi.

Gençlere daha yolun başında olduklarını hatırlatan Çabuk, ayrıca geleceğimiz olan bu gençlere güvenlerinin tam olduğunu kaydetti.

Çabuk, üniversite yönetimine ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu müdürü Sayın Doç. Dr. Zekeriya Işık’a teşekkür etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER